Nowoczesne metody na ścianę

Budując własny dom ważką sprawą jest zdecydowanie który rodzaj ścian zastosujemy. Na nieszczęście współcześnie wybór nie jest tak bezproblemowy jak drzewiej. Omyłka doborze może nas narazić na spore koszty, Nie chodzi tylko o oszczędność energii ale również koszty przyszłego ocieplenia domu.
Wznosząc własny dom kluczową kwestią jest zdecydowanie jaki typ ścian zastosujemy. Na nieszczęście obecnie dobór nie jest tak nieskomplikowany jak ongiś. Błąd wyborze może nas narazić na poważne wydatki, Nie chodzi tylko o oszczędność energii ale także koszty przyszłego ocieplenia chatki.

System Porotherm DRYFIX

Autor: Wienerberger.
Źródło: Wienerberger.
Pierwszym etapem jest odszukanie odpowiedniego rodzaju ściany. Współcześnie stosuje się w zasadzie 3 typy ściany jednoelementowe, dwuwarstwowe trójelementowe. Wszystkie mury mogą być ECO,zależeć to będzie od zastosowanych do jej konstrukcji tworzyw.

Różnice między wypunktowanymi typami ścian ukrywają się w ich nazewnictwie. Dobór nade wszystko musimy uwarunkować od zasobności naszej kasy. jednoelementowy mur jest stosunkowo tani oraz prędki w wznoszeniu Zaletą owego rodzaju ścian jest fakt że pustaki porotherm w niej użyte pełnią funkcje konstrukcyjną i jednocześnie oddzielają pomieszczenie cieplnie. Do budowania takich murów potrzebne jest wprawa ażeby ustrzec się tak zwanych mostków termicznych. Poprzez które własny mieszkanie traci ciepło.

Jak niezbędna nam jest doskonalsza izolacja proponuje używanie następnego wariantu muru zgodnie z nazwą składa się z dwu elementów. Ściany nośnej oraz warstwy ochronnej Ma ściana lepsze właściwości termiczne jest odrobinę droższa od poprzedniczki ale lepsze właściwości co w rezultacie przy dużych pomieszczeniach powinno być dochodowe. Dzięki dużemu minimalizacji strat ciepła. Niestety minusem tego rozwiązania jest znaczny czas budowy.

Jeśli zaciekawił Cię omawiany artykuł, to odnośnik tutaj (https://www.invado.pl/drzwi-wewnetrzne/systemy-przesuwne) zaprowadzi Cię do równie ciekawych materiałów. Nie ociągaj się tylko kliknij tutaj!

Także w wypadku takiego wariantu muru bezbłędnie nadają się pustaki porotherm. Do budynków wymagających znakomitego docieplenia najlepiej konstruować mury trójwarstwowe –

ściana działowa z pustaków Porotherm
Oczywiście same mury to dopiero początek. Kolejnym krokiem gdy już mamy wzniesione mury oraz zainstalowane wszelkie niezbędne instalacje jest tynkowanie i tutaj tak samo jak w przypadku ścian mamy spory wybór. Od klasycznych zapraw cementowo-gipsowych po tynki akrylowe ich dobór zależy w wielkim stopniu od zastosowanego muru ale również od zdania inwestora. Jeżeli w tej chwili mówimy o wyglądzie domu ważne jest aby pasował do otoczenia nawet jeżeli nie do końca zgodne to jest z planami właściciela gniazdka. Nie ma bo nic bardziej beznadziejnego niż różowy domek pośród wykwintnych drewnianych siedzib.