O czym trzeba pamiętać przeprowadzając zabieg ozonowania?

Zabieg ozonowania powinien zostać przeprowadzony z zachowaniem odpowiednich procedur.
Ozonowanie jest złożone z czterech podstawowych etapów. Pierwszy etap to przygotowanie pomieszczenia. Należy powynosić z niego wszelkie rośliny i zwierzaki.
Zabieg ozonowania powinien zostać wykonany z zachowaniem odpowiednich procedur.
Ozonowanie składa się z 4 podstawowych etapów. Pierwszy etap to przygotowanie pomieszczenia. Należy powynosić z niego wszystkie rośliny oraz zwierzaki.

tableau - budowa

Autor: Grzegorz Latkowski
Źródło: http://www.flickr.com

W pokoju należy zabezpieczyć wszystkie kratki wentylacyjne albo szpary w drzwiach.

Jeśli ciekawi Cię ten wpis, to bez ociągania kliknij tutaj oraz przeczytaj oprócz tego inny równie zajmujący news meblościanki.

Wynieść należy cenne rzeczy takie jak obrazy lub inne dzieła sztuki. Wartościowy elektroniczny sprzęt należy owinąć w folię. Zabieg ozonowania prowadzi się w maskach, a czasami w służących specjalnie takiemu celowi namiotach. Samo ozonowanie ma dobroczynny wpływ na ludzi, ale sam związek wdychany być nie może. Ozon to utleniacz, który posiada wpływ na starzenie się przedmiotów w tym domowych sprzętów. Jednak właściwie zabezpieczone nie ulegają złemu wpływowi ozonu, ponieważ stężenie tego gazu nie jest aż tak duże. Należy mieć w pamięci, że ozon nie funkcjonuje powierzchniowo. Więc jeśli wybieramy ozonowanie jako sposób walki z grzybem na ścianach, to ozon nie usunie tego grzyba. W takiej sytuacji trzeba dokładnie nasączyć i przemyć mury grzybobójczym środkiem, dopiero potem wykonać ozonowanie, aby zniszczyć zarodniki oraz aromat pleśni.

rzut - oferta

Autor: Antonio Rubio
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejnym etapem jest poprawne rozmieszczenie i uruchomienie generatorów ozonu. Jest to czynność dosyć szybka oraz zajmuje dosłownie chwilkę. Istotne jest, żeby generator nie stał na posadzce, tylko na podwyższeniu. Do takiego celu możemy użyć stolika albo krzesła. Zabieg ozonowania trwa zazwyczaj od 1,5 do 12 godzin. W wypadku mieszkań jest to zazwyczaj 1,5 h, chociaż może zająć dłużej. Na podstawie rozmiaru pomieszczenia i skali prac, o tym, ile będzie trwał zabieg zdecyduje osoba, która przeprowadza ozonowanie. Bardzo istotne jest, aby nikt w pomieszczeniu nie przebywał. Należy też na bieżąco kontrolować poziom ozonu w powietrzu.

Od tego będzie zależała długość wietrzenia po zakończeniu zabiegu. Samo wietrzenie nie może być rozpoczęte przed upłynięciem 30 minut, aby wyprodukowany ozon w pełni był wykorzystany do odkażenia pomieszczenia.