O jakich kwestiach nie zapominać zakładając trawnik? Co jest najważniejsze? Jakie czynności musimy podjąć?

Założenie trawnika to bardzo konieczny etap w każdym ogrodzie. Od tego właśnie, jak zostanie to przeprowadzone zależy naprawdę sporo, na pewno to, czy trawa będzie odpowiednio rosła i będzie prezentować się estetycznie.
Zakładanie trawnika to bardzo konieczny etap w każdym ogrodzie. Od tego, jak będzie to przeprowadzone zależy bardzo dużo, przede wszystkim to, czy trawa będzie odpowiednio rosła i będzie prezentować się estetycznie.

O jakich sprawach trzeba w tej dziedzinie paMiętać, jaka powinna być kolejność prac? Co w sytuacji, gdy sobie z określonym zadaniem nie radzimy lub nie mamy na niego czasu?
Najbardziej odpowiedni okres na założenie trawnika to kwiecień i maj, ale jak najbardziej nie chodzi tylko o to, ażeby posiać trawę, a później regularnie ją podlewać. O idealnym trawniku warto już pomyśleć przed sianiem, bo teren musi być idealnie przygotowany. Na początek należy sprawdzić glebę. Dobrze pamiętać, iż najlepsza nawierzchnia to odpowiednio przepuszczalna gleba gliniasto-piaszczysta o grubości 20-30 cm.
Pod nią natomiast musi znajdować się dobrze przepuszczalne podglebie. Na takim terenie trzeba poczynić właściwe prace, wyczyścić go z kamieni, liści i roślin, a także ewentualnych śmieci. W następnym kroku należy przekopać ziemię, najlepiej na wysokość szpadla, idealnie odwracając. Jeszcze przed siewem warto zasilić glebę specjalnym nawozem do trawników.
zakładanie trawników wrocław

Autor: Röben Polska Sp. z o.o.
Źródło: Röben Polska Sp. z o.o.
projektowanie

Autor: Greber
Po tym można wysiać nasiona, najkorzystniej to zrobić w czasie bezwietrznej, dość ciepłej, wilgotnej pogody.

Takie wszystkie etapy jesteśmy w stanie oczywiście wykonać samodzielnie, ale jak pragniemy mieć pewność, że będzie to odpowiednio wykonane, to najlepiej skorzystać z usług profesjonalistów, a jeżeli zakładanie trawników Wrocław to najbardziej odpowiednie miejsce, żeby wyszukać właśnie taką firmę, jaka się tym zajmuje.