O jakich kwestiach pamiętać kupując oświetlenie do domu? Jakie są najistotniejsze zasady doboru?

Oświetlenie to jedna z najistotniejszych spraw w każdym domu. Bez tego nie można mówić o domu, jako o miejscu dobrym do życia. Mieszkanie ani nie jest funkcjonalne, ani komfortowe.
Oświetlenie to jedna z najbardziej istotnych kwestii w każdym miejscu. Bez tego nie możemy mówić o domu, jako o miejscu dobrym do życia. Takie lokum ani nie jest funkcjonalne, ani komfortowe.

efekt

Autor: TECE
Tak naprawdę jest to niemożliwe, bo elektryczność obecnie to bardziej niż podstawa. Tak więc jak odrzucimy skrajne przypadki, to najbardziej liczy się to, jak zaplanujemy oświetlenie, w jakich miejscach się to znajdzie.
lampy wiszące

Autor: Tikkurila
Źródło: Tikkurila
To bardzo ważne już jak planujemy, co, gdzie i jak – to znaczy, w którym miejscu będą lampy wiszące, gdzie stojące, a gdzie jeszcze będą plafony. Możliwości w tej dziedzinie jest naprawdę wiele, ale najważniejsza zasada jest tego typu, żeby zawsze wybierać standardowe rozwiązania. Przynajmniej początkowo, gdyż ciężko sobie wyobrazić takie wnętrza, jak salon, kuchnia czy łazienka bez lamp wiszących.
Kiedy już o to zadbamy musimy pomyśleć o dodatkowych punktach oświetleniowych, co znaczy, że w każdym z wymienionych wnętrz (ale nie tylko) idealnie wyglądają lampy (zobacz lampa do przedpokoju) stojące, które wprowadzają ciekawy klimat do wnętrza. Nie mają tego zastosowania, takie jak lampy górne, jakie są odpowiedzialne za to, żeby było odpowiednio jasno, bardziej wpływają na Wystrój danego miejsca.
dzieci

Autor: ABRA
To najbardziej klimatyczna ozdoba, jaka idealnie podkreśla wystrój danego miejsca.

Gdy więc będziemy dopasowywać oświetlenie do domu, nie zapominajmy, iż lampy wiszące jak najbardziej, to podstawa, lecz też stojące, by wzbogacić wygląd mieszkania. Dzięki czemu nasze mieszkanie zyska jeszcze mocniej.