Od aparatu z tarczą do inteligentnego smartfona. Trochę słów o zmianach w telefonicznej branży.

Jeszcze nie tak dawno wybrańcem losu nazywano osobę, która była podpięta do linii telefonicznej i miała w domu ciężki aparat z okrągłą tarczą do wykręcania numerów. Innym musiały wystarczyć wyprawy do budek telefonicznych, których wówczas pełne były miasta i miasteczka. Nikogo nie zaskakiwał fakt, że człowiek stale miał przy sobie żeton do budki, a tradycyjnym punktem wyprawki wszystkich dzieci jadących na wycieczkę szkolną była karta telefoniczna.
Jeszcze całkiem niedawno szczęściarzem nazywano osobę, która była przyłączona do linii telefonicznej i miała w domu toporny aparat z okrągłą tarczą do wybierania numerów. Innym musiały wystarczyć spacery do budek telefonicznych, których wówczas znajdowały się w najważniejszych. Nikogo nie dziwił fakt, że człowiek stale miał w portmonetce żeton do budki, a tradycyjnym punktem wyprawki wszystkich dzieci jadących na kolonie była karta telefoniczna.

Wszystko zmieniło się w momencie pojawienia się pierwszych telefonów mobilnych. Aparaty stacjonarne, budki telefoniczne, karty oraz żetony odeszły do lamusa. Jednak komórki, które weszły na rynek mniej więcej przed kilkunastu laty znacznie różniły się od tych użytkowanych przez nas dzisiaj. Ówczesne modele posiadały zaledwie parę monofonicznych dzwonków, małe czarno-białe wyświetlacze, dekoracyjne antenki i jedną albo dwie proste gierki typu wąż. Jak widać wielka przepaść oddzielała je od współczesnych smartfonów, które szturmem zdobyły świat i serca konsumentów.

telefony

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com

Razem z rozkwitem rynku sprytnych komórek doszło do powstania również kilku innych dziedzin biznesu. Założono liczne firmy zajmujące się tworzeniem programów do ściągnięcia na telefon, których podstawowym celem jest zapewnienie odbiorcom zabawy oraz uproszczenie im codziennego życia. Są więc aplikacje z przepisami kulinarnymi, aplikacje dla miłośników sportu i osób odchudzających się, quizy wiedzowe, komunikatory i tak dalej…

Czy prezentowany artykuł jest dla Ciebie absorbujący? Jeżeli tak, to umieszczona tu ważna propozycja (https://www.pomoceszkolne24.pl/foliogramy/1/122/) niezwykle ważna propozycja (https://www.pomoceszkolne24.pl/foliogramy/1/122/) także jest warta uwagi!

Oprócz tego prawdziwy boom stał się udziałem producentów akcesoriów do telefonów. Smartfony są o wiele bardziej delikatne i podatne na pęknięcia niż dawne pancerne komórki, którym nie mogły zaszkodzić nawet upadki z wysokości.

Duże ekrany nowoczesnych telefonów, takich jak na przykład Samsung Galaxy A3 (Samsung Galaxy A3) czy Samsung Galaxy Trend 2 Lite, są lustrem, w którym możemy zobaczyć wszystkie wywrotki i obtłuczenia. Zatem każdy świeżo upieczony właściciel dotykowego telefonu powinien zaopatrzyć się w dobry jakościowo i wytrzymały futerał. Jedynie w ten sposób można skutecznie zabezpieczyć to cenne urządzenie przed zniszczeniem i uniknąć zbędnych wydatków na jego naprawę. Stacjonarne i internetowe sklepy z dodatkami mogą pochwalić naprawdę barwnym asortymentem etui przeznaczonych dla wszystkich osiągalnych na rynku modeli. W ich ofertach znajdziemy futerały wykonane z rozmaitych tworzyw: kauczuku, silikonu, materiału czy sztucznej skóry – etuo.pl/etui.html?device_brand[0]=34&device_model[0]=658. Gama barw i różnorodność kształtów zadowoli nawet najbardziej wybredną osobę, a koszt poniesiony podczas zakupu solidnego etui zwróci się już przy pierwszym upadku naszego smartfona.