Od jakich czynników zależy wielkość aglomeratu paszy?

Celem ujednolicenia i zagęszczenia paszy przeprowadza się tzw. granulowanie, czyli jej rozdrabnianie. Powstają w takiej sytuacji śruty zbożowe lub mieszanki paszowe. Do wykonywania tej pracy stosuje się przyrządy pod nazwą granulatory.
Celem ujednolicania oraz zagęszczenia paszy prowadzi się tzw. granulowanie, czyli jej rozdrabnianie. Powstają wtedy śruty zbożowe albo substancje paszowe. Do przeprowadzania takiej pracy wykorzystuje się przyrządy pod nazwą granulatory.

tankowanie paliwa

Autor: Robert Couse-Baker
Źródło: http://www.flickr.com
Granulowanie to w praktyce forma aglomeracji ciśnieniowej pasz. Taka przeróbka może pozwolić na przechowywanie paszy przez o wiele dłuższy okres czasu. Następną zaletą stosowania takiej technologii jak granulowanie pasz, to znaczne powiększenie efektywności jej dozowania. Poza tym granulowanie ma duży wpływ na strawność takiej żywności, a obecna w granulacie para posiada również wpływ na częściową sterylizację karmy. W rzeczywistości ciśnieniowe granulowanie to taki proces, w którym poddawany rozdrobnieniu materiał pod wpływem oddziaływania sił wewnętrznych oraz zewnętrznych ulega zagęszczaniu.

Jeżeli poszukujesz najkorzystniejszej aktualnie propozycji na rynku, spójrz na stronę (https://trops.pl/farby-i-akcesoria-malarskie-lebork) a bez wątpliwości tu ją szybko zauważysz i chętnie z niej skorzystasz.

Otrzymywany w takiej sytuacji granulat uzyskuje wcześniej określoną geometryczną formę. Jest to stosunkowo często wykorzystywana postać karmy. Granulat dzięki procesom fizycznym, posiada ulepszone właściwości.

Listwy i taśmy maskujące

Autor: PR Solution
Źródło: PR Solution

Na przebieg procesu granulacji i na jakość uzyskanego granulatu ma wpływ wiele czynników, które mają związek ze składem chemicznym przygotowanego w taki sposób materiału czy też jego budowę biologiczną. Taki proces granulowania paszy opiera się na zagęszczeniu materiału roślinnego. Pożądaną konsystencję granulat uzyskuje dopiero w takiej sytuacji, kiedy w urządzeniu powstanie opór, który wywodzi się od tarcia między kolejnymi porcjami materiału oraz wewnętrznymi ściankami komory roboczej. Liczba otworów w matrycy wynosi od kilkuset do nawet kilku tysięcy.

Od tego czynnika zależy wielkość tworzonego granulatu. Koszt takiego urządzenia może wynieść parę tysięcy złotych, przy czym w sprzedaży są oczywiście narzędzia używane, które są znacznie tańsze.