Odbiór techniczny mieszkania – wskazówki

Radzimy, w jaki sposób przeprowadzić odbiór techniczny nowego mieszkanka na własną rękę. Na co zwrócić uwagę podczas odbioru technicznego mieszkania, co zabrać ze sobą na odbiór, jakiego rodzaju zgłaszać usterki.
Dobrze jeśli na odbiór mieszkania można wziąć doświadczonego inspektora dozoru budowlanego czy też jednostkę remontową, jaka będzie wykańczać nasze mieszkanie.
Podpowiadamy, jak przeprowadzić odbiór techniczny nowego mieszkanka na własną rękę. Na co zwrócić uwagę podczas odbioru technicznego mieszkanka, co wziąć ze sobą na odbiór, które sygnalizować usterki.
Dobrze jeśli na odbiór mieszkania możesz wziąć doświadczonego inżyniera albo firmę remontową, jaka wykańczać będzie nasze mieszkanko.

kleje

Autor: SOUDAL
klik

Autor: Erich Ferdinand
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli jednak decydujemy się przeprowadzić odbiór techniczny nowego mieszkania samodzielnie – nic straconego, ale przygotujmy się sumiennie. Nim wybierzemy się na odbiór techniczny mieszkanka zapoznajmy się wcześniej z normami o badaniach podczas odbioru.

Jeżeli zainteresował Cię tego typu materiał, przeczytaj koniecznie ten świetny serwis (http://www.comfortapartments.eu/apartamenty-gdansk/) – on też jest godny uwagi, zatem z pewnością się nie rozczarujesz!

Polecam przed urzędowym odbiorem technicznym mieszkania wpierw przeprowadzić samodzielne oględziny, najlepiej rzecz jasna z fachową pomocą. Bez presji czasu łatwiej wówczas gruntownie obejrzeć lokal. Na właściwy odbiór mieszkania umawiamy się zawsze w ciągu dnia, gdy jest widno, by można było zauważyć wszelakie usterki i nierówności.

panorama - budynek

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Odbiór techniczny mieszkania zaczynamy od obmiarowania każdego wnętrza, kontrolując czy mieszkanie zostało wybudowane zgodnie z planem i pamiętając o wpisanym w umowie akceptowalnym marginesie błędu. Ważne będą wszystkie wnęki – podczas odbioru technicznego mieszkanka przejrzyjmy zwłaszcza te, jakie w projekcie przewidziane były na standardową głębokość sześćdziesięciu centymetrów. Jeżeli będą płytsze – niezbędne będzie wykonanie meblowych zabudów na wymiar, co w dużym stopniu podniesie koszty wykończenia nowego mieszkania.

Wykonując odbiór techniczny mieszkanka zwróćmy uwagę na wymiary innych newralgicznych miejsc przewidzianych np. na ustawienie pralki, brodzika, zwykłych szaf itd.