Odbiór własnego mieszkania, czyli w jaki sposób zrobić to dobrze oraz uniknąć ewentualnych problemów na przyszłość

Odbiór stanu surowego oraz odbiór techniczny to niezmiernie ważne momenty dla osób, które zakupiły własne mieszkania. Jeśli nie znamy się najlepiej na budowlance, zlećmy to trudne zadanie fachowcom. Natychmiast znajdą wszelkie ewentualne usterki i uchronią nas przed niepotrzebnymi nerwami i kosztami.
Odbiór stanu surowego a także odbiór techniczny to bardzo ważne momenty dla osób, które nabyły własne mieszkania. Jeśli nie znamy się zbytnio dobrze na budowlance, to zlećmy to odpowiedzialne zadanie profesjonalistom. Natychmiast wykryją wszystkie ewentualne usterki oraz uchronią nas przed niepotrzebnymi nerwami oraz kosztami.

Nie każdy z nas powinien doskonale znać się na budownictwie. Jeżeli kupiliśmy mieszkanie, lepiej nie podpisywać jego odbioru bez wsparcia fachowca. Nie zapominajmy o tym, iż deweloper jest zobowiązany do usunięcia wszelkich usterek, które zgłosimy podczas odbioru mieszkania. Własne gniazdko nie jest zbyt tanie, więc to w naszym interesie jest, byśmy wprowadzili się do lokum, w którym nie ma krzywych ścian, a instalacja elektryczna nie prowadzi do licznych zwarć.

nieruchomość mieszkanie

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

We Wrocławiu w zeszłym roku właścicieli znalazło aż 6,5 tys. mieszkań – Olszewscy SC! To był rekordowy rok dla branży deweloperskiej.

Jeśli ten artykuł jest według Ciebie interesujący to sprawdź serwis kamień do wiertarki, w którym znajdziesz tego typu informacje. One z pewnością będą dla Ciebie przydatne.

Odbiory mieszkań we Wrocławiu trwały zatem cały czas. Najwięcej mieszkań sprzedano na Krzykach, natomiast najmniej na Starym Mieście. Koszt za m2 wahała się w przedziale pięciu-siedmiu tys. zł.. Ilu z nowych właścicieli odpowiednio dokonało odbioru swoich lokali? Ciężko oszacować. Ci, z nas, jacy planują kupno mieszkania w drugiej połowie 2015 roku oraz później, muszą już teraz znaleźć fachowca od spraw budowlanych. Szczególnie, że najbardziej solidni z nich mają bardzo napięte terminy. Odbiory mieszkań we Wrocławiu to naprawdę ciężkie zadanie. Tym bardziej, że każdy deweloper w inny sposób określa takie hasła jak np. „stan surowy”, „wykończenie pod klucz”, etc. Czasami zdarza się tak, że nabywca samodzielnie musi wykonać sufit we własnym mieszkaniu, bo stan surowy – według umowy – nie zawiera prac związanych z wykończeniem wspomnianego wcześniej sufitu.

mieszkanie

Autor: Ben McShea
Źródło: http://www.flickr.com
A co gdy ściany w naszym mieszkaniu są krzywe albo popękane? Wówczas będziemy mogli złożyć reklamację. Podobnie dzieje się w przypadku nieodpowiednio wykonanych instalacji elektrycznych lub wodnych. Postawmy się więc na pomoc doświadczonego specjalisty. Dzięki temu szybciej zlokalizujemy usterkę, jaka zostanie wyeliminowana zanim będzie zbyt późno. Dzięki temu oszczędzimy sobie stresu i kłótni z deweloperem.