Odpowiednie umeblowanie do szatni

Szatnia czy to w szkole czy też w przedszkolu jest bardzo specyficznym miejscem, bo w sumie pierwszym, do którego kierują swoje kroki mali adepci nauki po przybyciu do placówki edukacyjnej. Najważniejsze to żeby meble do szatni były w odpowiedni sposób wyszukane. Jak wiemy w szkołach najczęściej w szatni są tylko wieszaki na kurtki i bywa, że są również ławeczki. W przedszkolach oraz żłobkach jednak są szafki, gdzie da się schować obuwie na przebranie, czy nawet poszewki na kołdrę o poduszkę, bo wiadomo, że małe brzdące w trakcie dnia leżakują.
Szatnia czy to w szkole jak również w przedszkolu jest bardzo specyficznym miejscem, bo suma summarum pierwszym, do którego udają się mali adepci nauki po przyjściu do placówki edukacyjnej. Najważniejsze to żeby meble do szatni zostały we właściwy sposób dobrane. Jak wiemy w szkołach najczęściej w szatni są tylko wieszaki na kurtki i czasem są również ławeczki. W przedszkolach oraz żłobkach jednak są szafki, gdzie da się włożyć obuwie na przebranie, czy nawet poszewki na kołdrę o poduszkę, bo jak wiemy małe brzdące w czasie dnia śpią.

Dziecko na zajęciach w przedszkolu

Autor: Steven & Courtney Johnson & Horwitz
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tym warto by dziecko w swej szafce miało też jakąś bluzkę na przebranie. Zdarza się, że rodzice muszą zostawić też pampersy w takich szafkach dla dzieci. Dlatego każda szafka jest przypisana konkretnemu przedszkolakowi. Stąd też tak ważne jest, by meble(zobacz szafy przesuwne na wymiar poznań) do szatni były kupione po pewnym namyśle, tak by faktycznie odpowiadały potrzebom – (bezpieczne meble do szatni). Najlepiej by dzieci mogły usiąść w szatni na dopasowanej do nich wysokości, kiedy zmieniają obuwie, dlatego również wysokość ławeczek w takiej szatni jest bardzo istotna. Szafki dla dzieci Kiedy musimy kupić meble do pokoju dla dziecka poszukujemy często takich mebli, które będą oddawały klimat takiego pokoju. Niektórzy wybierają wspaniałe meble w bardzo dziecięcych kolorach. Wszystko jest oczywiście okej o ile dziecię jest naprawdę małe. Bo jeśli mamy już brzdąca, który ma sześć czy siedem lat to lepiej wybrać bardziej uniwersalne szafki, a dzięki dodatkom stworzyć właściwy charakter takiego pokoju. Wiadomo, że producent mebli dziecięcych pamięta o najmłodszych dzieciach, jak również o tych , które mają już trochę więcej lat i tworzy wspaniałe meble. Jednak przy wyborze mebli do mieszkania jesteśmy zmuszeni kierować się jednym, a czasem dwojgiem lub trojgiem dzieci. Jednak nie jest to aż tak trudne zadanie jak w przedszkolach. Tam każda rzecz musi zostać dopasowana do przeciętnego przedszkolaka.

przedszkole

Autor: Nicholas Wang
Źródło: http://www.flickr.com
A przecież wiadomo, że każde z dzieci jest inne, więc trudno dobrać meble, które będą faktycznie odpowiednie dla każdego. Cóż jednak mimo wszystko trzeba na coś się zdecydować. Do tego należy również zorganizować szatnie, co również jest nie lada wyzwaniem. Na szczęście producenci mebli pamiętali o stworzeniu odpowiednich kompletów też do tego typu miejsc.

Więcej szczegółów na stronie: