Odwieczny dylemat z wyborem ogrodzenia. Czy lepsza będzie siatka czy może panele? Jakie są plusy oraz minusy?

Ogrodzenie podwórka wydaje się być rzeczą prostą dla wielu ludzi, którzy z tego rodzaju tematem nie miały styczności wcześniej. Jednak dla osób, które muszą zdecydować się na jakiś rodzaj ogrodzenia wybranie odpowiedniego może zająć trochę czasu. Jednym z bardziej częstych dylematów jest wybór między siatką a panelami. Jakie są plusy oraz minusy jednego oraz drugiego typu ogrodzenia?
Ogrodzenie podwórka zdaje się być czymś łatwym dla wielu ludzi, którzy z takim tematem nie miały do czynienia wcześniej. Natomiast dla osób, które stoją przed wyborem rodzaju ogrodzenia wybranie tego jednego zajmuje trochę czasu. Jednym z bardziej częstych dylematów jest wybranie między siatką oraz panelami. Jakie mamy plusy jak i minusy jednego oraz drugiego typu ogrodzenia?

ustawianie płotu panelowego

Autor: Eric Schmuttenmaer
Źródło: http://www.flickr.com
Takie dwa rodzaje ogrodzeń są jednymi z popularniejszych. Z tego powodu to często rozważa się miedzy nimi. Najczęstszym rodzajem siatki jest ogrodzenie plecione oraz siatka (zobacz https://anotis.pl/) zgrzewna. Ta pierwsza z reguły do nabycia jest w rolkach, co w konsekwencji powoduje jej odkształcanie się. Montaż takiej siatki jest dość czasochłonny oraz nie należy do najłatwiejszych. Dodatkowym kosztem będą odkosy blisko słupków na rogach. Dość dużym minusem jest to, iż nie da się tego typu siatki założyć samodzielnie, bo musimy ją naciągać od razu na górze i na dole. Sporym minusem jest podatność na odkształcenia oraz wgniecenia. Drugi rodzaj – zgrzewna, posiada druty złączone na stałe. To daje jej większą sztywność i sprawia, że jest ona łatwiejsza w montażu. Jedna osoba jest w stanie sobie dać radę z założeniem jej – idź tutaj.

Jeśli chodzi o drugi rodzaj – panele, to są one dosyć uniwersalne. Kupowane są tak przez osoby prywatne jak też przedsiębiorstwa. Bez problemu można je zakupić w wielu miejscach, a szczególnie w dużych miastach. Jak chodzi o ogrodzenia panelowe Wrocław tak samo jak i wiele innych miast oferuje dużo różnych rodzajów. Panele takie z reguły wykonane są ze stalowych drutów o różnej średnicy. Dodatkową formą podniesienia wytrzymałości są przegięcia poziome, jakich ilość jest różna w zależności od typów, a tych jest ogromnie dużo, miedzy innymi Heras. (więcej-> masz więcej pytań?) są mniej elastyczne i najczęściej są grubsze kiedy porównamy do siatki. Dlatego są bardziej trwałe jak i dają większe poczucie bezpieczeństwa. Do tego nie kosztują tyle co kute ogrodzenia.

dom otoczony płotem

Autor: Montgomery County Planning Commission
Źródło: http://www.flickr.com
Jak porównamy panele z siatką, na pierwszy rzut oka widzimy, iż prezentują się znacznie lepiej wizualnie. Siatkę możemy z łatwością przeciąć, co źle świadczy o poziomie bezpieczeństwa – produkty Heras są niezastąpione. Prócz tego panele są bardziej odporne na zgięcia, a co za tym idzie posłużą nam na dłuższy czas. Można je szybciej zamontować, a wybór kolorów jest bardzo duży. Jak zależy nam na tych powyższych cechach, to panele są lepszym wyborem.