Okna z drewna

Nieważne czy zamieszkujemy w budynku wielorodzinnym, czy może w samodzielnie zbudowanym domu – gdy jest to dom, który zaprojektowano już kilkadziesiąt lat wstecz należy zastanowić się nad wymianą okien. Nawet w najlepiej zaizolowanym budynku będzie zimno, jeżeli okna w nim będą stare i nieszczelne.
Około dwadzieścia lat temu hitem były okna plastikowe i wszyscy na fali popularności wymieniali na takie właśnie wcześniej zamontowane.

Okna z plastiku mają owszem pewne pozytywy, lecz mają również wady. To okna drewniane są najlepszym rozwiązaniem.

okna

Autor: OKNOPLAST-Kraków

Oczywiście, są trochę droższe niż te zrobione z plastiku, lecz przede wszystkim gwarantują zdecydowanie lepszą wentylację mieszkania. Konieczny jest tylko minimalny błąd w montażu okien z plastiku, by uniemożliwiały one ruch powietrza, tym samym powodując zawilgocenie wnętrza. W oknach drewnianych taki problem nie ma miejsca bo drewno samo w sobie jest materiałem, który powietrze przepuszcza. Oczywiście nie mówimy tu o przeciągach.

Okna z drewna są też o wiele ładniejsze. Nie ukrywajmy – jest to istotne kryterium doboru okien, przecież każdy człowiek chce posiadać piękny dom czy mieszkanie. Okna z plastiku są niezbyt ładne, wywołują skojarzenia z brzydkimi sześciennymi domami stawianymi w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku. Wielkie osiedla zabudowane dokładnie takimi samymi kwadraciakami z pustaków, wszystkie świecące identycznymi trójdzielnymi oknami z plastiku.

Jeśli chcesz znaleźć artykuły na omawiany temat, to przejdź tutaj wiązki elektryczne i zobacz pozostałe informacje odnośnie podnoszonego zagadnienia.

Nie jest to szczególnie ładny widok.

Dziś nowe technologie wchodzą i na ten rynek. Możemy już kupić okna energooszczędne, które chętnie montowane są w domach energooszczędnych.

okna

Autor: OKNOPLAST-Kraków

Są także odpowiednio odizolowane akustycznie, więc nie musimy się obawiać, że w mieszkaniu będzie głośno.

Dom to najważniejsza inwestycja dla każdego człowieka. Postarajmy się żeby był po prostu taki, jak chcemy. Nie powinniśmy się godzić na żadne ustępstwa. Okna z drewna są bardzo ładne, gwarantują właściwą wentylację, izolują od hałasu i nie trzeba ich będzie wymieniać przez wiele lat dzięki nowoczesnym technologiom. Nie oszczędzajmy zatem na oknach, niech nasz dom będzie doskonałym miejscem.