Oryginalne projekty domów jednorodzinnych z garażem dla zaradnych osób

Dużo ludzi planuje konstrukcję domu z garażem, który ulokowany jest osobno. Bez wątpienia takie planowanie jest błędne. Planując budynek wolnostojący z wpasowanym garażem możemy zaoszczędzić pieniądze i czas, i wbrew pozorom, wstępny projekt takiego domu w żadnym wypadku nie jest trudny.
Dużo inwestorów planuje konstrukcję budynku z garażem, który umiejscowiony jest osobno. W rzeczy samej jest to błąd. Budując miejsce zamieszkania z wbudowanym garażem oszczędzamy czas i pieniądze, i wbrew utartym schematom, wstępny projekt takiego domu wcale nie jest zawiły.

dom

Autor: Aleksey Gnilenkov
Źródło: http://www.flickr.com
Największą sławą cieszą się projekty domów jednorodzinnych z garażem jednostanowiskowym. Największą zaletą tego rodzaju garażów okazuje się praktyczne przejście z domu do garażu. Po wstawieniu auta do garażu, zasuwamy bramę i z miejsca możemy wejść drzwiami do pokojów. () Przy garażu może znajdować się dodatkowe pomieszczenie. Wiele osób przeznacza to pomieszczenie na pralnię, prasowalnię albo siłownię. Nie ulega wątpliwości stawiając dom z garażem winnyśmy pamiętać o rzeczach praktycznych. W pierwszej kolejności trzeba wspomnieć o ociepleniu.

Wiadomo – garaż będzie nagrzewany kaloryferami, pamiętaj jednak, iż temperatura w garażu jest niższa, niż temperatura w pokojach.

Emocjonujący tekst? Jeśli tak sądzisz, kliknij tutaj. Tam oczekuje na Ciebie więcej bonusów (http://dontero.pl/imprezy-dla-dzieci/) – one również Cię żywo zaciekawią!

Wskutek tego należy ocieplić ściany garażu. To niewątpliwie zmniejszy stratę ciepła w domu. Kiedy napływa zima, dach garażu pokrywa się śniegiem. Niejednokrotnie jest tak, że na ścianie stojącej wyraźnie pod tym dachem pojawia się wilgoć. Aby obejść się bez zwilgotniałych niespodzianek nieodzowne jest właściwe zabezpieczenie pasa elewacji nad garażem, wzdłuż wiązania z dachem, najprawidłowiej zabezpieczyć to fartuchem z blachy.

dom
Jak wiadomo, mamy rozmaite projekty domów jednorodzinnych z garażem – studiokrajobrazy.pl. Niektóre z nich mają w planach umieszczenie drzwi przejściowych do garażu – w kotłowni. To ogromny błąd. Weźmy na przykład taki scenariusz – oto palisz zimą w piecu i w pomieszczeniu jest mnóstwo dymu. Kiedy udasz się do domu, dym poleci do pokojów. W związku z tym bez wątpienia prawidłowiej jest zlokalizować drzwi przejściowe do garażu – w korytarzyku, nie w kotłowni.

Na końcu możemy dodać, że, projekty domów jednorodzinnych z garażem przewidują również wykorzystanie powierzchni , która znajduje się nad garażem. Często na dachu garażu znajduje się taras. Jeśli nad garażem zlokalizowane są pomieszczenia, zdecydowanie odpowiedniej jest, jak są to pomieszczenia gospodarcze. W takim razie naturalnie wypada pamiętać o odpowiedniej wentylacji.