Oświetlenie? No jasne!

O tym, jak ważną rolę w naszym życiu pełni światło, wiedzą wszyscy. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, jakie znaczenie ma dla nas prawidłowe oświetlenie wnętrz w których żyjemy. Najbardziej problematyczny jest salon.
O tym, jak ważną rolę w naszym życiu pełni światło, wiedzą wszyscy. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, jakie znaczenie ma dla nas należyte oświetlenie mieszkania. Najtrudniej jest oświetlić salon.

Na tej przestrzeni przebywamy najczęściej, bawimy się z dziećmi, przyjmujemy gości. Pokój ten wymaga z tego względu szczególnego zainteresowania. Zwłaszcza kiedy wybraliśmy mroczne kolory ścian i mebli. Dobrze sprawdzą się lampy stojące i kinkiety: powieszone symetrycznie nad obudową

nocna lampka

Autor: Sam Howzit
Źródło: http://www.flickr.com

kominka czy okna. Jeśli pokój dzienny jest duży i na dodatek połączyliśmy go z kuchnią – światło podkreśli nam kącik do długich rozmów i relaksu.

Pokój dziecka to przestrzeń do zdobywania wiedzy, snu, zabaw. W związku z powyższym tak wielką rolę odgrywa oświetlenie górne. Dobrym rozwiązaniem może być centralnie umieszczona lampa sufitowa lub system halogenów na szynie. Dzieci uwielbiają bawić się na podłodze, czytać a nawet odrabiać lekcje. Górne oświetlenie powinno być jak najbardziej zbliżone barwą do naturalnego.

Maluchy zazwyczaj boją się ciemnych pomieszczeń w związku z tym chcą zasypiać przy zaświeconym świetle. Wspaniale sprawdzą się lampki nocne, które poza zapewnieniem spokoju maluszkowi, umożliwią rodzicom czytanie książeczek na dobry sen. Lampki nocne dla dzieci spotkamy w wielu formach i kolorach: designerskie, z funkcją włączenia odgłosów natury – wybór jest imponujący.

W należycie oświetlonej kuchni będzie się nam gotowało, jadło i przebywało wyjątkowo miło. Dobrym pomysłem będzie więc zainstalować więcej źródeł oświetlenia. Na oświetlenie kuchni http://www.lampyilampki.pl/289-oswietlenie-kuchenne]. Niezbyt mocne lampki halogenowe nad blatem kuchennym są obowiązkowe – inaczej nasz cień zasłoni miejsce pracy. Dodatkowo możemy też lampę na dłuższym kablu powiesić nad stołem kuchennym. W internecie znajdziemy wiele sklepów z lampami, które świetnie odnajdą się zarówno w stonowanych jak i minimalistycznych mieszkaniach. Zapewniają fachową pomoc w dobrze oświetlenia, a co najbardziej istotne dają gwarancję szybkich zakupów.