Ozdób swoją łazienkę z wykorzystaniem pięknych wzorów na płytkach, dzięki nim nabierze charakteru

Każdy człowiek chce, by zajmowany dom został pięknie urządzony, wyposażony w najlepsze elementy oraz meble. Wiele uwagi trzeba poświęcić też wyborowi ozdób, gdyż to właśnie one decydują o szczególnym charakterze pomieszczenia. Nieraz bywa tak, że jeden niewielki szczegół zmienia całe pomieszczenie oraz powoduje, że prezentuje się ono jeszcze piękniej. Kuchnia jako serce domu zasługuje na więcej zainteresowania przy urządzaniu oraz dekorowaniu.
Każdy człowiek pragnie, by zajmowany dom został wspaniale urządzony, wyposażony w najlepsze sprzęty oraz meble. Sporo uwagi trzeba poświęcić również wyborowi ozdób, ponieważ to właśnie one decydują o szczególnym charakterze pomieszczenia. Czasami bywa tak, że jeden mały detal przemienia calutkie pomieszczenie i powoduje, że przedstawia się ono jeszcze piękniej. Kuchnia jako serce domu zasługuje na więcej zainteresowania przy urządzaniu i zdobieniu.


Płytki na ścianach – czy to nie okaże się przeżytkiem?

kuchnia, wystrój

Autor: JDH Rosewater
Źródło: http://www.flickr.com
Przyjęło się powszechnie, że w kuchni na ścianach układa się płytki, przeważnie zapełnia się nimi przestrzeń między szafkami dolnymi a górnymi, jak także obkłada ścianę w pobliżu odmiennych najważniejszych elementów wyposażenia, jak lodówka, zmywak bądź kuchenka. Jednakże wiele osób waha się, czy kafelki nie są już archaizmem. Rzeczywiście, w ostatnich latach ukazały się całkiem nowe ewentualności zdobienia ścian. Z sukcesem wykorzystuje się przy tym szkło drzwi szklane przesuwne warszawa albo gustowne, nowoczesne fototapety, jednakże nie znaczy to, że kafelki przestały być modne. Wręcz odwrotnie: w sprzedaży pojawiają się coraz to nowsze wzory pięknych kafelków, można zamówić także ręcznie robione kafelki artystyczne- możesz je zobaczyć tutaj: jak wyglądają kafelki w wersji artystycznej?.

A kafelki uzupełnij dekorami

W sytuacji, gdy decydujemy się na wykorzystanie kafelków – czy to w swej kuchni czy w łazience – warto dopełnić je pięknymi dekorami ceramicznymi. Dekory ceramiczne to nieduże płytki albo kafelki, które przedstawiają jakiś ładny obrazek, wzorek lub motyw dopasowany kolorystycznie do kolekcji wybranych kafelków- przykładowe wzornictwo do zobaczenia tutaj: wzory dekorów z ceramiki. Nierzadko producenci płytek proponują calutkie kolekcje, a w nich znajduje się parę typów dekorów i listw dekoracyjnych do płytek. Dzięki temu calutki projekt położonych kafelków robi się pełny i dopracowany, zatem przedstawia się naprawdę doskonale.

Dobierz kolorystycznie lub tematycznie

kuchnia, mieszkanie, wystrój

Autor: Cameleo
Źródło: Cameleo
Katalog glazura kuchennej oraz łazienkowej jest tak rozległy i wspaniały, że każdy klient kupi bez trudu idealne płytki dla siebie. Ich wygląd można dostosować do tonacji ścian, mebli czy wyposażenia wnętrza albo postawić na tematyczne motywy i przykładowo decydować się na kuchnię urządzoną w duchu prowansalskim oraz ozdobioną rysunkiem lawendy na dekorze. Działania okazują się wręcz nieograniczone, więc można pozwolić ponieść się fantazji.