Parę rad dla budujących swój dom, którzy są na etapie wykańczania dachu i elewacji.

Kiedy jesteśmy już na etapie wykonywania dachu, na początek musimy pomyśleć o wyborze odpowiedniego pokrycia. Zazwyczaj jest ono sugerowane w projekcie, ale zwykle mamy możliwość dokonania pewnych zmian. Oczywiście odmienny rodzaj materiału na ogół oznacza zupełnie inne koszty.
Kiedy jesteśmy już na etapie robienia dachu, na początek musimy pomyśleć o wyborze właściwego pokrycia. Na ogół jest ono sugerowane w projekcie, jednak zwykle mamy możliwość dokonania jakiś modyfikacji. Oczywiście odmienny rodzaj materiału na ogół oznacza zupełnie inne ceny.

budowa domu

Autor: Fiona MacGinty-O’Neill
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy podejmiemy już tą decyzję, czas zabrać się za znalezienie firmy wykonawczej. Możemy rzecz jasna skorzystać z polecenia znajomych czy ekipy z poprzedniego etapu budowy. Kolejną opcją jest szukanie przez sieć. Piszemy w wyszukiwarkę frazę dekarstwo wrocław lub dekarstwo wrocław i okolice. Dostaniemy w ten sposób spis firm specjalizujących się w tego typu działaniach – DKRM – kasetony elewacyjne. Z pewnością głównie będzie interesowała nas cena, należy jednak wziąć pod uwagę inne czynniki.

Po pierwsze doświadczenie na rynku. Po drugie terminowość wykonywania prac. Po trzecie wielkość firmy, a co z tym się wiąże inne możliwości dopasowania się do naszych potrzeb. Po czwarte zakres działań, zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z bardziej skomplikowanym projektem dachu. Oczywiście każdy powie, że jest najlepszy, z tego powodu musimy sprawdzić rekomendacje innych klientów. Dach powinien zostać wykonany nie tylko profesjonalnie, lecz także tak szybko, jak jest to możliwe – nie ma nic gorszego niż zwłoki w budowie spowodowane tylko opieszałością ekipy.

Pomyślnie skończyliśmy dach, pora na elewacje. Na rynku mamy do dyspozycji wiele materiałów wykończeniowych, a najzwyklejszy tynk da się zamalować właściwie na każdy kolor. Pamiętajmy wszakże, że elewacja musi pasować do bryły i stylu architektonicznego budynku, kolorystycznie współgrać z jego sąsiedztwem oraz dachem. Gdy marzą nam się zdecydowane kolory, trzeba nie zapominać, że nadają się one do nowoczesnej architektury, prostych brył i niekoniecznie fajnie będzie wyglądał dom cały czerwony – już prędzej jakiś fragment elewacji może być w tym mocnym kolorze.

do zrobienia dach i elewacja

Autor: MGProjekt Pracownia Architektoniczna
Źródło: http://www.flickr.com
Również w tym przypadku jeśli szukamy wykonawcy przez sieć wpisujemy w wyszukiwarkę frazę elewacje wrocław. Znowu bierzemy pod uwagę co nam proponuje dana firma. Istnieje też możliwość dla leniwych. Polega to na tym, że podajemy na specjalnej stronie zakres prac i miejsce wykonania, czyli na przykład elewacje wrocław oraz dajemy dane kontaktowe do siebie. Wykonujący sam zgłosi się do nas z ofertą – na tej stronie.

Emocjonuje Cię opisywana kwestia? Jeżeli tak, to zapraszamy do lektury (https://convi.pl/) bardzo podobnego wpisu – on też jest godny uwagi.

Jeszcze kolejna sprawa. Wycena prac powinna być wykonana nieodpłatnie i nie wiązać się z żadnym zobowiązaniem do dalszej współpracy. Przybliżone koszty możemy też sami uzyskać przy pomocy kalkulatorów zamieszczonych w Internecie.