Parę wskazówek – jak klasycznie i funkcjonalnie zaaranżować wnętrze salonu?

Stylowy salon to wizytówka każdego mieszkania. Na co należy zwrócić uwagę w czasie aranżowania pokoju? Atmosferę każdego wnętrza buduje parę składników. Jeżeli zależy nam na nowoczesnym wystroju, postawmy na meble o takim właśnie designie. Tradycyjnie utrzymane są w wiecznie modnej palecie kolorów, czerni i bieli.
Elegancki salon to wizytówka każdego domu. Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas urządzania pokoju? Klimat każdego wnętrza buduje kilka czynników. Jeżeli zależy nam na współczesnym wnętrzu, postawmy na meble o takim właśnie designie. Najczęściej wyprodukowane są w wiecznie modnej palecie kolorów, czerni i bieli.

Przedpokój, który zachwyca

Autor: Komandor
Źródło: Komandor

Z mody nie wychodzą też skromne, meble z drewna.

Wszystkie prezentowane tu dane pod tym odsyłaczem (https://studioartline.com.pl/kontakt/) są niezwykle interesujące, zatem nie wahaj się dłużej, tylko przeczytaj większą ilość wiadomości, które Cię interesują.

Taki minimalizm najlepiej uzupełnić skromnymi dodatkami. Godne rekomendacji są wazoniki z kwiatami i eleganckie świeczniki. Jeżeli bardziej zależy nam na przyjaznym wnętrzu, wybierzmy jasne umeblowanie i miękkie kanapy, ozdobione wielobarwnymi kapami i poduszkami. Należy też zapełnić czymś przestrzeń na ścianach. Obrazy do salonu można dobrać do każdego wystroju.

Jeżeli stawiamy na minimalizm, lepiej wybrać pojedynczy, duży obraz, przykładowo reprodukcję sławnego dzieła malarskiego (Marc Chagall reprodukcje). Jeśli jednakże zdecydowaliśmy się na kolorowy wystrój, na ścianach korzystnie będzie wyglądał rząd niewielkich obrazów, np. krajobrazowych. Obrazy do salonu znajdziemy w sklepach z dodatkami do wnętrz, galeriach, jak również na aukcjach w sieci. Garść porad i sugestii można znaleźć na wielu blogach wnętrzarskich.

Kompletując aranż naszego salonu, warto zadbać o elegancką zastawę. Patery szklane na pewno wielokrotnie okażą się przydatne – zobacz: więcej o paterach szklanych. Możemy wybrać te z kloszem i bez, jednopłaszczyznowe lub kilkupoziomowe. Patery szklane to koszt od 20 złotych do ok. stu zł. Warto o nich pamiętać, ponieważ świetnie wypadną przy podawaniu deserów i ciastek w czasie rodzinnych obiadów. Możemy je też użyć jako element dekoracyjny.

Efektownie będą wyglądały rozłożone na nich ozdobne kamyki, muszle lub saszetki zapachowe. Dla kobiet ze znaczną ilością biżuterii, patery będą znakomitym miejscem do trzymania kolczyków i korali. Salon warto również ocieplić kilkoma samodzielnie zrobionymi akcentami. Może to być przykładowo wyhaftowany obrus czy wydziergana na szydełku serweta. Dzięki temu, wnętrze salonu będzie przytulne i jednocześnie eleganckie. Więcej znajdziesz pod adresem: .