Patelnia grillowa – jakim sposobem usmażyć prawdziwe pyszności, aby bliscy się zachwycili?

Większość z nas lubi jeść. Z chęcią próbujemy nowych smaków, kosztujemy na uroczystościach dania, jakie od lat zajadamy i szukamy ciekawych przepisów, aby przyrządzić coś nowego. Znakomitym gadżetem, jaki będzie użyteczny każdej kuchni, jest patelnia grillowa. Jakim sposobem na niej zrobić prawdziwe frykasy?
Większość z nas uwielbia jeść. Z chęcią próbujemy nowych smaków, kosztujemy na uroczystościach dania, które od lat zajadamy oraz szukamy interesujących przepisów, by przyrządzić coś nowego. Znakomitym gadżetem, jaki będzie potrzebny każdej kuchni, jest patelnia grillowa. Jak na niej zrobić prawdziwe frykasy?

Rozpocznijmy od samej patelni, ponieważ ważne jest nie tylko to, co na niej przygotowujemy, lecz i z jakiego tworzywa zrobiona jest sama patelnia (czytaj: jak używać patelni grilowej). Na rynku jest tak bogaty wybór tego typu asortymentu, że aż boli głowa, gdy przyjdzie do konkretnego zakupu. Powszechne są na przykład żeliwne patelnie grillowe, ponieważ równomiernie rozprowadzają ciepło i są niesłychanie trwałe. Patelnie pokryte teflonem natomiast wymagają znacznie większej delikatności, gdyż teflon teflonowanie może szybko zejść, jeżeli nie będziemy na niego uważać. Warto też zweryfikować czy wybraną przez nas patelnię można wkładać do piekarnika – wówczas błyskawicznie przygrzejemy gotowe już danie albo je wykończymy, gdyż dużo potraw wymaga ich późniejszego dopieczenia. Co więcej jest istotne w czasie przyrządzania grillowanych frykasów na patelni? Bez wątpienia trzeba ją naprawdę mocno rozgrzać. Produkty układamy na suchą powierzchnie bądź lekko polaną oliwą, w zależności od naszych preferencji. Niektórzy bowiem chcieliby dostać jak najbardziej małokaloryczne danie, wówczas lepiej odpuścić sobie olej. Powinniśmy też uważać, aby produkty, które chcemy przygotować, nie były za grube. Przez nadmierną grubość może być kłopot z ich dosmażeniem w środku i tak zwyczajnie będziemy musieli dopiec je w piekarniku.

patelnia grillowa

Autor: Chasseur
Źródło: www.SmakProstoty.pl

Oprócz tego, pamiętajmy o właściwej marynacie. Jeżeli mięso poleży przez kilka godzin w aromatycznej zalewie, zakochamy się w jego smaku.

Jak widzisz patelnia grillowa to wręcz niezastąpiony gadżet w kuchni, ponieważ przygotujemy na nim apetyczne dania – i na obiad, i na kolację. Pamiętaj o poradach, które ci powyżej zaprezentowaliśmy, a każda potrawa będzie świetna. Jeśli chciałbyś, możesz kupić patelnię w sieci – nie tylko zaoszczędzisz czas, lecz i pieniądze, gdyż większość artykułów znajdziemy w sklepach internetowych – przykładowo sprawdź ofertę sklepu Smak Prostoty w dużo korzystniejszych cenach. Warto skorzystać z dobrych ofert.