Piękne otoczenie dookoła domu – zadbajmy o swój ogród przed latem

Już wkrótce lato, a zatem będziemy mieć różne okazje do przebywania na świeżym powietrzu. Koniecznie powinniśmy zatroszczyć się o naszą werandę i ogród, w jakich to będziemy mogli spędzać ciekawie letnie wieczory z rodziną lub znajomymi.
Już wkrótce lato, a zatem będziemy mieć różne okazje do przebywania na świeżym powietrzu. Koniecznie powinniśmy zadbać o naszą werandę i ogród, w których to będziemy mogli spędzać atrakcyjnie letnie wieczory z najbliższymi.

ogórd, zieleń

Autor: CCFoodTravel.com
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli jeszcze dotychczas tego nie zrobiliśmy, powinniśmy rzecz jasna kupić odpowiednie meble do ogrodu. Pod tym względem obecnie mamy jak najbardziej duże pole do popisu, gdyż w sklepach można zakupić meble wyprodukowane z przeróżnych materiałów: począwszy od plastikowych, po metalowe, czy z mocnego drewna. Jeśli chodzi o ogród niemałą popularnością odznaczają się między innymi meble rattanowe.

Jeśli chodzi o takie meble Indonezja jest tym krajem, w którym robi się ich bardzo dużo- stylowe mezble indonezja. W polskich sklepach bez problemu je znajdziemy, ponieważ na tego typu komodzie (polecamy meble ludwik) jest duży popyt. Doskonale wyglądają one na tle ogrodowej zieleni, sprawiają poza tym wrażenie lekkich, a równocześnie wyjątkowo dekoracyjnych, bowiem rattan jest plastycznym materiałem. W ten sposób, czy to krzesła, czy sofa ogrodowa mogą mieć wyjątkowo subtelne kształty, idealnie harmonizujące się z otoczeniem.

Rzecz jasna meble nie wystarczą. Powinniśmy zadbać także o trwałą posadzkę i zadaszenie w przypadku tarasu, czy o ciekawe ozdoby i dekoracje w przypadku ogrodu. Nie zaszkodzi pomyśleć o ciekawej rzeźbie, wkomponowanej gdzieś w naturalny krajobraz otaczający nasz dom. Doskonałym rozwiązaniem będzie też stworzenie oczka wodnego, jakie obecnie założyć możemy w jeden dzień.
Prawdą jest natomiast również i to, że żadne, nawet najatrakcyjniejsze meble i dekoracje niewiele zdziałają jeżeli nie będziemy dbać o swoją ogrodową roślinność.

drzewa, ogórd

Autor: Doug Kerr
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętajmy, aby kwiaty i krzewy na bieżąco pielęgnować. Przesuszona trawa przed domem, niewłaściwie przycięty lub w ogóle nie przycięty żywopłot – rażą z daleka. Wówczas nawet meble z Indonezji, Afryki czy skądkolwiek nie wystarczą, aby nasz ogród zrobił na innych dobre wrażenie, a i my sami nie będziemy dobrze czuć się w takim miejscu- . Jeżeli mieć więc ogród w pobliżu domu pamiętajmy zatem, aby należycie o niego dbać i to na bieżąco, tym sposobem będziemy w nim zawsze chętnie przebywać, niezależnie od pory roku.