Płytki ceramiczne jako oryginalne finalizacja

Jedną z trudności, z jakimi borykamy się przy aranżowaniu domu, jest wybór glazury do toalety i kuchni. Płytki ceramiczne to świetne rozwiązanie w takich pomieszczeniach, w których ściany i posadzki mają ciągły kontakt z wilgocią, a z uwagi na charakter takich wnętrz, konieczne jest także zachowanie schludności.
Jedną z trudności, z jakimi borykamy się przy urządzaniu mieszkania, jest wybór glazury do łazienki i kuchni. Płytki ceramiczne to świetne podejście w takich pomieszczeniach, w jakich ściany i podłogi mają stały kontakt z wilgotnością, a z uwagi na charakter tych wnętrz, niezbędne jest także zachowanie czystości.

filiżanka kawy

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
oferty

Autor: Röben Polska Sp. z o.o.
Źródło: Röben Polska Sp. z o.o.
Płytki kuchenne winna cechować wysoka kategoria ścieralności . Matowa przestrzeń płytek ma mniejszą śliskość i jest bardziej bezpieczna. W tym pomieszczeniu najlepiej sprawdzą się płytki odporne na kwasy spożywcze i barwniki, także duża wytrzymałość na uderzenia i na wysokie temperatury.
Wybór płytek ceramicznych do pokoju zależy od tego, jak często i w jaki sposób z niego korzystamy. W łazience dużym zagrożeniem bywa wilgotność, toteż można sobie w niej pozwolić na wyszukane wykończenia z kamienia. Nie sprawdzi się zaś klinkier, który ma tendencje do ustanawiania przebarwień pod wpływem wilgotności zobacz nasze łazienki. Płytki do łazienki muszą być wodoszczelne, mieć antypoślizgową powierzchnię.
Trzeba pamiętać, że zabarwienia różnych partii produkcji nie zawsze są identyczne. Chociaż odcień jest złożony według tej samej formuły, po wypaleniu w piecu może się minimalnie różnić odcieniem od różnych partii. Lepiej nie dobierać płytek różnych producentów, szczególnie w jednej płaszczyźnie. Zawsze będą posiadały różną grubość i inne rozmiary.

Można zestawiać mozaikę szklaną i gres, bądź inne kontrastowe surowce, trzeba się jednakże liczyć z powikłaniami przy konstruowaniu i niedopasowaniem rozmiarów. Warto szukać płytek rektyfikowanych, jakich brzegi są szlifowane po procesie produkcji.