Po czym będzie najwygodniej chodzić w mieszkaniu czyli przegląd najpopularniejszych materiałów używanych na podłogi.

Jednym z bardziej ważnych elementów wykończeniowych w mieszkaniach są podłogi. Po kupieniu mieszkania czy wystawieniu domu przeważnie będą wylewki z betonu, które następnie należy odpowiednio zagospodarować. Możliwości jeśli chodzi o podłogi są całkiem spore, bo ich wybór w sprzedaży jest rzeczywiście bardzo duży.
Jednym z bardziej ważnych elementów wyposażenia mieszkań są podłogi. Kupując mieszkanie czy stawiając dom przeważnie są wylewki z betonu, jakie następnie należy w jakiś sposób zagospodarować. Możliwości jeśli chodzi o podłogi są bardzo duże, bo wybór ich w sklepach jest rzeczywiście bardzo duży.

Tak naprawdę wszystko zależeć będzie od rodzaju pomieszczenia, oczekiwań właściciela i jego możliwości finansowych. W kuchniach, łazienkach i przedpokojach bardzo dobrze sprawdzają się najróżniejsze kafelki. Ich ogromną zaletą jest duża odporność na wilgoć, przez to doskonale nadają się do tych właśnie pomieszczeń. Płytki oferowane są w wielu wzorach, kolorach i wielkościach, więc raczej nie powinno być większych problemów z ich wyborem – jeżeli kłopoty będą to raczej w przeciwną stronę, czyli wybór będzie zbyt duży. Jeśli chodzi o wady płytek, to mają jedną, która je w zasadzie wykluczyła z pozostałych pomieszczeń. A mianowicie są dość zimne, więc nie będą się specjalnie nadawać do salonów czy pokojów, chociaż niektórzy i tam je jednak kładą.

drewniana podłoga

Autor: Mitch Altman
Źródło: http://www.flickr.com

W miejscach, gdzie nie będzie się kładło płytek należy wybrać coś innego, i przeważnie wybór będzie padał na coś drewnianego. Tu do dyspozycji także jest całkiem sporo możliwości, od najtańszych paneli do ekskluzywnych desek z egzotycznych gatunków. Dużym zainteresowaniem cieszą się pośród klientów typowe podłogi drewniane producent. Są one bardzo eleganckie i praktyczne, stosunk(warto-> odkryj więcej)je ułożyć, również ich ceny są na bardzo akceptowalnym poziomie.

Podłogi drewniane produkowane są z różnych odmian drewna np. przez , chętnie wybierana jest na nie deska jesionowa, lecz można również spotkwww.parkietypryczynicz.com.pl/podlogi_drewniane-parkiet_jesionowy.htmlw innej postaci, sprzedawane są tradycyjne, od lat znane parkiety. Dzisiaj są trochę zapomniane, ale cały czas mają spore grono swoich zwolenników, chwalących taką podłogę za wyjątkowy wygląd.