Podstawowe informacje o kamerach przemysłowych stosowanych w systemach monitoringu.

Jednym z istotniejszych elementów monitoringu są kamery rejestrujące obraz. Kamery występują w dużej ilości odmian, przez co dobrać ich parametry do oczekiwań.
Jednym z istotniejszych elementów instalacji monIToringowej są kamery rejestrujące obraz. Kamery są oferowane w wielu różnych odmianach, przez co dobrać ich parametry do wymagań.

hikvision

Autor: Black Red White
Źródło: Black Red White
powiększenie - dom

Autor: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze takie kamery dzieli się ze względu na zastosowane rozwiązania technologiczne. Jeszcze do niedawna na rynku panowały urządzenia analogowe, lecz rozwój technologii sprawił, że obecnie praktycznie się od nich odeszło na rzecz cyfrowych urządzeń. Nowoczesna kamera ip będzie w zasadzie w większości parametrów lepsza od urządzenia analogowego, a bez przerwy na rynku się pojawiają jeszcze lepsze rozwiązania, poprawiające możliwości systemu. W nowoczesnym układzie monitoringu ważną rolę pełnią również rejestratory, które zapisują na dyskach przekazany przez kamerę obraz i dają możliwość odtworzenia go później.
powierzchnia

Autor: art.widi.pl
Źródło: art.widi.pl
Jednym z najważniejszych parametrów kamer używanych w układach monitoringu jest efektywna rozdzielczość.

Sprawdź ten link i zobacz więcej wskazówek odnoszących się do rozpatrywanej w tym serwisie kwestii. Te rady niewątpliwie też na długi czas zostaną w Twej głowie.

Przeważnie uzależniona ona będzie od wielkości monitorowanego terenu, im będzie on większy, tym rozdzielczość także powinna być wystarczająco duża, aby zapewnić odpowiednią ostrość obrazu. Ważna jest także odpowiednia czułość, co umożliwia pracę przy gorszych warunkach oświetleniowych. Kamery pracować mogą tylko we wnętrzach budynków lub też na zewnątrz. W tej ostatniej sytuacji muszą posiadać dobrą obudowę która ochroni urządzenie przed działaniem różnych warunków atmosferycznych.

Podczas wyboru kamer najlepiej się nastawić na produkty najwyższej jakości, gdyż dzięki temu będzie się miało pewność stabilnego działania, tu bardzo dobrze się sprawdzają między innymi urządzenia firmy hikvision.