Podstawowe wiadomości o drzwiach stosowanych w naszych mieszkaniach i domach, najważniejsze ich odmiany

Zdecydowana większość z nas potwierdza, że bez drzwi trudno by się żyło. Ewentualnie w tropikalnym klimacie, gdzie nie ma chłodniejszych zim można by było sobie dać bez nich radę, lecz w Polsce jest to raczej niemożliwe. Zewnętrzne drzwi, instalowane w wejściu do domu czy mieszkania mają dwojakie zadanie. Po pierwsze ochraniają dobytek przed dostaniem się do środka niechcianych gości. Niestety w dalszym ciągu problem kradzieży jest dość duży, i pozostawienie wszystkiego bez zabezpieczeń to wprost proszenie się o jego utratę.
Zdecydowana większość z nas potwierdza, że bez drzwi trudno by było. Ewentualnie w tropikach, gdzie nie będzie chłodniejszych zim można by było sobie dać bez nich radę, jednak w naszym kraju raczej możliwe to nie będzie. Zewnętrzne drzwi, instalowane w wejściu do mieszkania czy domu mają dwojakie zadanie. Po pierwsze chronią majątek przed dostaniem się do środka niechcianych gości. Niestety w dalszym ciągu problem kradzieży jest dość duży, i zostawienie wszystkiego bez zabezpieczenia to wprost proszenie się o jego stratę.

drzwi wewnętrzne

Autor: JDH Rosewater
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego też powodu wejściowe drzwi powinny charakteryzować się odpowiednią odpornością na włamanie. Normą są dobre, trudne do otwarcia zamki, a oprócz tego najróżniejsze wzmocnienia przy zawiasach. Często również budowa takich drzwi jest dobra, wykonane są z porządnych materiałów i mają dodatkowe zabezpieczenia w postaci wbudowanych stalowych płyt.

Zajmują Cię takiego typu wpisy? Masz ochotę na to, żeby czytać ich więcej? Więc kliknij, aby zobaczyć więcej (http://prokad.com.pl/bramy/bramy-garazowe-segmentowe/) wiadomości. Całość wyszukasz w podanym linku.

Kolejnym zadaniem, stojącym przed drzwiami zewnętrznymi będzie ochrona przed czynnikami atmosferycznymi, więc muszą być odporne na śniegi, deszcze czy niską temperaturę.

Całkowicie odmiennych cech będzie się oczekiwać od drzwi znajdujących się w środku, ale także całkowicie inne jest ich zadanie. Drzwi wewnętrzne (ciekawa oferta) mają przede wszystkim oddzielać poszczególne pomieszczenia od siebie, gwarantując równocześnie odpowiednią prywatność. Dlatego też przeważnie nie posiadają one ciężkich zamków, również ich konstrukcja jest dużo lżejsza. W przypadku drzwi wewnętrznych w głównej mierze liczy się ich wygląd, a tu możliwości jest bardzo dużo. Najbardziej popularne odmiany są robione z drewnianej sklejki, a całość oklejona jest okleiną w wybranym wzorze.

Zależnie od pomieszczenia, do jakiego są przeznaczone, będą mieć mniejsze lub większe szyby, a czasami też otwory na wentylację. Szkło w wewnętrznych drzwiach pełni bardzo ważną rolę, gdyż pozwala na przepuszczanie słonecznego światła do miejsc, w których nie ma okien. Dzięki temu w praktycznie całym domu lub mieszkaniu jest odpowiednio jasno, a jednocześnie dzięki zastosowaniu matowych szyb zostanie zachowana prywatność.