Popularne współcześnie są projekty domów z płaskimi dachami — jednakże potrzebują one specyficznego montażu, aby mogły spełniać swoją funkcję

Dawniej budowano tylko spadziste dachy, gdyż to było funkcjonalne. Nie trzeba było martwić się o lód zimą. Dziś zmieniała się moda oraz technologia.
W danych czasach budowano jedynie spadziste dachy, ponieważ to było najlepsze rozwiązanie. Nie trzeba było martwić się o lód zimą. Dziś zmieniała się moda oraz technologia.

malowidło - firma

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
Klient w obecnych czasach może wyśnić sobie projekt domu i architekci uczynią wszystko, aby podołać zadaniu. Budowlańcy mają obecnie znaczne pole manewru, ponieważ technologia w tym segmencie przemysłu bardzo się rozwinęła. Bez kłopotu można zażyczyć sobie posiadać płaski dach na domku. Aby otrzymać wymyślony efekt, ekipa budowlana na pewno zastosuje kliny styropianowe. Są one także bardzo przydatne przy wykańczaniu tarasu. Kliny (izokliny) takiego rodzaju mają szerokie zastosowanie. Na dachach ich kluczowym zadaniem jest termoizolacja i odprowadzanie deszczówki. Powinny też chronić głównie kominy przed zbieraniem się wokół nich deszczówki. Istnieją takie kliny, które już w fazie produkcji powleka się papą. Nie trzeba wówczas na dachu kłaść oddzielnie obu materiałów. Jednakże do ich przytwierdzenia i tak będzie trzeba użyć odpowiedniego kleju bitumicznego. Grubość klinów zwykle zależy od tego, czy mamy w planach wyłącznie uzyskać spad dla wody, czy również wyizolować. Zazwyczaj produkuje się dwa rodzaje klinów: 5 × 5 cm i 10 × 10 cm.

Rzecz jasna wszelkie inne zamówienia również są realizowane, jeżeli takie będzie życzenie klienta. Należy jedynie mieć na uwadze to, że wówczas będziemy musieli więcej zapłacić. Ale cóż znaczy trochę większa kwota, przy budowaniu domu ze snów.