Pora umeblować nasze mieszkanie

Kiedy najważniejsze prace wykończeniowe w naszym domu są już za nami, można odetchnąć z ulgą. Pomieszczenia bez wyrazu pomału przypominają nasze wyśnione gniazdo, ale prawdziwa zabawa dopiero przed nami. Czekają nas jeszcze długie pielgrzymki do sklepów meblowych. Jeśli nie chcemy, aby to była trauma, należy odpowiednio się do tego przyszykować.

Kiedy najważniejsze prace wykończeniowe w naszym domu mamy już za sobą, można szeroko się uśmiechnąć. Surowe pomieszczenia pomału zaczynają przypominać nasze wymarzone cztery kąty, ale główna radocha jeszcze przed nami. Czekają nas przecież liczne wypady do marketów meblowych. Jeśli nie chcemy, by to była trauma, należy odpowiednio się do tego przygotować.

regał z półkami

Autor: Bernd Wiebus
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim, zastanówmy się, w jaki sposób pragniemy zaaranżować odpowiednie wnętrza. Jeżeli nie plączą nam się po głowie żadne pomysły, przejrzyjmy branżowe magazyny. Odnajdziemy w nich dużo inspirujących rozwiązań, które możemy zastosować w naszych czterech kątach.

A kiedy już obmyślimy każdy detal, powinniśmy zrobić małe dochodzenie i przekonać się, w których sklepach znajdziemy potrzebne nam akcesoria i ile na to wszystko wydamy. Sporządzenie takiego wstępnego kosztorysu pomoże nam później uniknąć przykrych niespodzianek przy kasie.

Każde wnętrze jest wyjątkowe i potrzebuje innego podejścia. Wszyscy to chyba potwierdzimy, że w sypialni (zobacz ofertę na: łóżka metalowe 120×200) kluczowe jest łóżko. Należy kłaść największy nacisk na komfort. Kwestie estetyczne należy odłożyć na bok. Smaczny i wygodny sen to recepta na udany dzień, stąd też powinniśmy poszukać tego najlepszego kandydata.

ratanowa sofa w pokoju

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

W jadalni centralnym przedmiotem jest zdecydowanie stół. Reszta mebli w tym wnętrzu to jedynie dodatki. W sklepach meblowych odnajdziemy ogromny wybór stołów, w najróżniejszych stylizacjach. Pamiętajmy, że stół powinien być mocny, w końcu powinien udźwignąć uczuciowy ciężar rodzinnych spotkań. Nie zapominajmy również o szafach (szafy sosnowe magnat), które dopełnią całości.

Meble kuchenne to kwestia bardzo indywidualna. Jeśli niezbyt często gotujemy w domu, wybierzmy współczesne, proste szafki, które zachwycą nas swym błyskiem i intensywnością barw. Jeśli z kolei przyrządzanie jedzenia w kuchni to nasza pasja, zróbmy wszystko, aby to pomieszczenie było urządzone funkcjonalnie. Wtedy wszelkie niezbędne akcesoria będziemy mieć na wyciągnięcie ręki. Nie zapominajmy o właściwym oświetleniu w kuchni, które jest niezwykle istotne, gdy przygotowujemy potrawy.