Porządki świąteczne dobrze zaplanowane. Poradnik

Kto z nas kocha przedświąteczne porządki? Pies z kulawą nogą? A jednak wiadomo, że to konieczność. Doradzamy, jak przygotować dom do Bożego Narodzenia i zorganizować czas, by zdążyć przed Wigilią.
Kto z nas uwielbia przedświąteczne porządki? Pies z kulawą nogą? A jednak wiemy, iż to konieczność. Radzimy, w jaki sposób przygotować dom do Bożego Narodzenia i zorganizować czas, aby zdążyć przed Wilią.

W jakiego rodzaju preparaty i akcesoria najlepiej się zaopatrzyć? Naszym niezbędnikiem są: mleczka czyszczące do z trudem zmywalnych pobrudzeń, płyn do posadzek a także szyb, szmatki, mop płaski. Nie zapominajmy też o osłonie dłoni przed podstępnym działaniem detergentów, aby nasze ręce w święta pięknie wyglądały. Dłonie ochronimy wykorzystując ochronne rękawiczki. Z nowinek w sprzedaży są przykładowo rękawiczki nasączone kremem rumiankowym, lub takie, jakie można prać w pralce. Nabywając ściereczki albo mopy kierujmy się ich rolą a także rodzajem nawierzchni, do której mycia będą użytkowane. Dobrą metodą jest przeprowadzenie gruntownych porządków mieszkanka na
drzwi

Autor: Kevin
Źródło: http://www.flickr.com
2 tygodnie przed Bożym Narodzeniem. Zaplanuj na w tym czasie pranie wykładzin lub skórzane dywany czyszczenie okien. A w ostatnich dobach jedynie trzemy kurze i odświeżamy podłogi. Więcej interesujących wiadomości przeczytasz pod tym linkiem czyszczenie wykładzin.

Pierwszy krok – to czas na dogłębne porządki, pozbycie się niepotrzebnej odzieży, gadżetów. Prace możemy zacząć już w pierwszych dobach grudnia. Wytrzep kobierce, odsuń meble, aby pozbyć się największego kurzu. Nie zapomnijmy o odkurzeniu kanapy jak też jej zakamarków.
W wypadku, gdy tapicerkę „zdobią” plamy – potrzebna będzie pomoc fachowców.

Jeżeli idzie o pranie wykładziny Wrocław, tutaj też wskazana jest fachowa pomoc. Znakomitą propozycję znajdziesz pod tym linkiem mycie wykładzin. Drugi krok – pora na mycie okien, pranie zasłon. To też czas na mycie porcelany jak też pucowanie sztućców.