Poważne grzechy i małe grzeszki gospodarzy domu, czyli jak urządzić pokoje, aby potem się nie wstydzić

Generalny remont mieszkania lub urządzanie budynku wzniesionego przed paroma miesiącami to tak zajmujące zajęcie, że można dość szybko zapomnieć o mniej oczywistych szczegółach. Zdarza się także, że pochłonięci i tapetowaniem, i robieniem porządków, i sprawdzaniem pracy robotników gospodarze w ogóle nie pamiętają o tym, żeby dobrze dobrać zasłony do koloru ścian salonu. Pośpiech oczywiście nie bywa dobrym doradcą, lecz w dzisiejszych czasach, póki co, wolnego czasu na zastanowienie mamy coraz mniej.
Generalny remont mieszkania lub urządzanie budynku postawionego przed pięcioma miesiącami to tak absorbujące zajęcie, że można dosyć szybko zapomnieć o mniej ewidentnych detalach. Zdarza się także, że pochłonięci i tapetowaniem, i robieniem porządków, i kontrolowaniem rzemieślników gospodarze wcale nie pamiętają o tym, żeby dobrze dobrać zasłony do koloru ścian sypialni. Pośpiech z pewnością nie jest dobrym doradcą, lecz w obecnych czasach, niestety, wolnego czasu na przemyślenia mamy coraz mniej.

drzwi

Autor: dmil0
Źródło: http://www.flickr.com

Sprawdźmy zatem, co obowiązkowo trzeba uwzględnić, by później nie narazić się na może nieco uszczypliwe komentarze ze strony gości. Odświeżanie pokoju to nade wszystko malowanie ścian. Mieszkańcy wojewódzkich miast takich jak Poznań czy Warszawa, a także ci, którzy mieszkają w małych miejscowościach od czasu do czasu po prostu muszą odświeżyć własne trzypokojowe mieszkanie. Współczesny styl malowania będzie jednakże robił wrażenie tylko wtedy, gdy określony pokój będzie równie nowocześnie wyposażony. Zresztą wspomnianą zasadę można śmiało zastosować także do drzwi.

Jeśli opracowany tu wpis zajął Cię i chcesz więcej, to na pewno przypadnie Ci do gustu link do witryny odgrzybianie klimatyzacji wrocław, gdzie jest dużo postów.

Te z lat 70 zeszłego wieku zupełnie nie pasują do przedpokoju pomalowanego według wytycznych opisanych w XXI-wiecznych poradnikach aranżacji mieszkalnych wnętrz. A dziś można kupić nie tylko te tradycyjne jednoskrzydłowe drzwi warszawa: zobacz dodatkowe informacje, lecz i mniej standardowe harmonijki lub niezwykle eleganckie modele przesuwne. Dodatkowo pamiętajmy o futrynach. Choć te metalowe z zeszłej epoki są wyjątkowo solidne, to niełatwo kolorystycznie dopasować je do nowiuteńkich, szklanych albo lakierowanych drzwi. Wymiana dwudziestoletnich ościeżnic bywa oczywiście dosyć kłopotliwa, lecz czasem warto podjąć się takiego zadania.

Umieszczanie w nowym pokoju lamp z odzysku, czyli tych liczących po osiemnaście bądź dwadzieścia lat stało się już nieomal tradycją. Gospodarze domów, zwłaszcza ci starszej daty, w zasadzie nie widzą absolutnie żadnego problemu w tym, że w odnowionym salonie wisi żyrandol pamiętający czasy PRL-u. Tymczasem zakup tego rodzaju artykułów na pewno nie nadszarpnie i tak nadwątlonego gruntownym remontem budżetu – w marketach można bowiem dostać interesujące wzory lamp, a ceny wcale nie są zbyt wysokie.