Przesuwane drzwi i szafy bywają teraz bardzo popularne i wyglądają elegancko

Przesuwne systemy w drzwiach lub szafach są w naszym kraju dość nowym pomysłem. Jednakże zyskują coraz większą grupę zwolenników.
Od pewnego czasu Polacy dosyć często kupują szafy do sypialni lub na korytarz z przesuwanymi drzwiami.
Przesuwne systemy w drzwiach lub szafach bywają w naszej ojczyźnie dosyć świeżym pomysłem. Jednak zyskują coraz szerszą rzeszę zwolenników.
Od jakiegoś czasu rodacy dość regularnie wybierają szafy do sypialni lub na korytarz z rozsuwanymi drzwiami.

systemy

Autor: Klimatop
Źródło: www.klimatop.pl
systemy przesuwne

Autor: Dawid Dawidowski
Źródło: http://www.flickr.com

Pozwala to w znacznej mierze zaoszczędzić miejsce. Nie musimy się obawiać, że otwierające się drzwi (zobacz drzwi wewnętrzne) w coś uderzą lub przykładowo zablokują wejście do jakiegoś pomieszczenia. Wszakże korytarze w polskich mieszkaniach są wąskie. Systemy przesuwne, które bywają montowane w szafach oraz drzwiach, muszą być najwyższej jakości. Można wybierać, zależnie od naszych upodobań, który system będzie nam potrzebny. Najważniejszym czynnikiem, którym należy się kierować, będzie masa, którą system musi udźwignąć. Czy będzie to docelowo 80 kg czy może 120 kg? Poza tym powinniśmy zdecydować, czy planujemy system przykręcić do ściany czy do sufitu. Można też wybrać opcję, w której system będzie ekstra wyposażony w samozamykacze. Dosyć często dokupowana bywa również maskownica. Zależnie od tego, w którym stylu mamy urządzone nasze lokum można iść bardziej ku wersji drewnianej albo aluminiowej. Jeżeli zapragniemy, to możemy także wybrać kolor urządzenia. W industrialnych wnętrzach najczęściej wybierany jest odcień czarny albo biały.

Drzwi szklane wymagają innego podejścia do sprawy. Musimy znaleźć takiego rodzaju przesuwniki, które nie będą potrzebowały robienia dziur w szkle. Będzie to wówczas prezentowało się bardziej szykownie.