Przy wykańczaniu łazienki lub kuchni, często szukamy akcentów, które sprawią, że pomieszczenie będzie wyglądało rewelacyjnie

Rozwiązanie z tradycyjnymi kafelkami pomału odchodzą w zapomnienie. Dzisiaj ludzie stawiają na niestandardowe pomysły.
Dawniej kuchnię i łazienkę wykładało się płytkami.
Rozwiązanie z tradycyjnymi płytkami powoli odchodzą do przeszłości. W obecnych czasach Polacy stawiają na nietuzinkowe pomysły.
Dawniej kuchnię i łazienkę wykładało się płytkami.

Pokój dziecka, naklejki kosmos

Autor: Kids Town
Źródło: www.kidstown.pl

Teraz powoli odchodzi się od takiej nudnej tendencji. Coraz częściej w obu pomieszczeniach na pierwszy plan wysuwają się inne tworzywa. Często jest to na przykład kamień (kamień wapienny) oraz szkło. Nawet drewno czuje się komfortowo w mokrych pomieszczeniach. Powinno być po prostu właściwie zabezpieczone. Pojawia się zatem pytanie, czy klienci już w ogóle zrezygnowali z kafelek? Rzecz jasna, że nie. Jedynie ich wygląd oraz zastosowanie mocno się zmieniły. Dziś kładzie się przykładowo neutralne Kolorystycznie kafelki w pomieszczeniu i wybiera konkretny fragment ściany, który pragniemy wyeksponować. Tam daje się dekory. Są to płytki o intensywnym odcieniu i wzorze, które mają przyciągnąć oko. Bardzo modne są na przykład niebieskie dekory, które przypominają wyglądem kafelki, które co chwilę można dostrzec na lizbońskich budynkach. Opcji mamy jednak o wiele więcej. Mogą być to śliczne kwiaty albo geometryczne figury. Dostępność odcieni także wprawia w osłupienie. Zatem każdy wyszuka coś dla siebie. Płytki dekoracyjne mają również różny kształt. Mogą być to malutkie kwadraciki naniesione na siatkę.

Często spotykane są też długie płytki, które przypominają listwy. Niektórzy kupują nawet sześciany. Przez to, że dekory mają wyraziste kolory, raczej nie kładzie się ich na całej powierzchni.