Ręczniki, które będąc zwykłymi przedmiotami użytkowe będą mogły stanowić piękną ozdobę lub szpecić wnętrza.

Wystrój łazienki to nie tylko najmodniejsze kafelki i stylowe meble. Nieodłącznym elementem wchodzącym w skład łazienkowego wyposażenia są na pewno ręczniki. Powieszone na wieszaku, złożone lub pozwijane w rulon i oczekujące na swoją kolej, w zależności od jakości i kolorystyki, mogą ozdobić lub oszpecić wnętrze. Wyblakłe czy pozaciągane ręczniki lepiej chować dyskretnie, niż pokazywać wszystkim. Nic bowiem nie będzie bardziej psuł wystroju, niż bardzo zużyte, przybrudzone przedmioty higieny osobistej.
Wystrój łazienki to nie tylko bardzo modne płytki i designerskie meble. Bardzo istotnym elementem który wchodzi w skład wyposażenia łazienki są na pewno ręczniki. Wiszące, złożone albo pozwijane w rulon i czekające na swoją kolej, zależnie od kolorów i jakości, mogą ozdobić lub oszpecić wnętrze. Wyblakłe czy pozaciągane ręczniki lepiej chować dyskretnie, niż eksponować na widoku. Nic bowiem bardziej nie psuje wizerunku, niż bardzo zużyte, przybrudzone przedmioty higieny osobistej.

półka z ręcznikami

Źródło: http://www.flickr.com

A w takim przypadku niestety dość łatwo o taką sytuację. Ręcznik jest bowiem bardzo intensywnie użytkowanym przedmiotem higieny osobistej. Wyciera się nim ręce po każdorazowym umyciu, osusza świeżo umyte włosy i opatula ciało po wyjściu spod prysznica. Najlepiej będzie, gdy ręczniki będą miały swobodnego wysychania po każdym zmoczeniu. To będzie zapobiegać pleśnieniu i pozwala na znacznie dłużej zachować ich dobry wygląd i zapach.

Nie wahaj się! Jeżeli zaintrygowały Cię zawarte tu wiadomości, to z pewnością bieżąca wiadomość (www.probis.info/kontakt/) na ów temat też Cię przyciągnie. Przejrzyj opis o tym zagadnieniu.

() W praktyce bardzo różnie z tym bywa, ponieważ w łazience bez stałego dostępu powietrza nie będzie wystarczająco sucho, aby woda szybko parowała z ręczników. Jeżeli będzie mała, a domowników większa ilość, przeważnie ręczniki są umieszczone jeden obok drugiego, co tym bardziej utrudnia ich przesychanie. To powoduje szybsze zużycie. Tu więcej na temat: link.

Wybierając nowe ręczniki, warto wziąć pod uwagę nie tylko wzór i kolorystykę, ale też przędzę, z której są zrobione. Zależnie od miejsca użycia i intensywności użytkowania, wybrać można odpowiednie materiały tak, aby ręczniki mogły dobrze spełniać swoją rolę. Najpopularniejsze ręczniki bawełniane dostępne są w różnych grubościach i różnorakich splotach. Ręczniki cieńsze szybciej wysychają, zaś grubsze schną znacznie dłużej.

ręczniki

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com

Za to te ostatnie bardzo dobrze będą wchłaniać spore ilości wody, więc świetnie sprawdzają się do wytarcia całego ciała po kąpieli lub na basenie. Do wycierania rąk wystarczą zatem mniejsze i cienkie ręczniki. Oferowane na rynku ręczniki z wiskozy są zdecydowanie lżejsze i raczej dość cienkie. Świetnie sprawdzą się w podróży, bo nie zajmują wiele miejsca w walizce.