Renowacja domu – jak zredukować jego koszty?

Jeśli jesteśmy szczęśliwymi właścicielami wolno wybudowanego domu, musimy również liczyć się z wielkimi wydatkami. Pewnie, że możliwość mieszkania bez sąsiadów za ścianą jest niezwykle przyjemna, z własnego ogrodu także każdy chętnie skorzysta.
Jeżeli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami wolno stojącego domu, musimy również liczyć się ze znacznymi wydatkami. Pewnie, że możliwość mieszkania bez sąsiadów za ścianą jest niezwykle przyjemna, z przydomowego ogrodu również każdy z przyjemnością skorzysta.

Lecz wiąże się to także z wielkimi kosztami – bowiem za wszelkie ewentualne renowacje musimy uiścić z własnej kiesy – wspólnota lokatorska nam w tym nie ulży. Jak dużo kosztują ściany jednowarstwowe? Kiedy naprawa dachu jest konieczna?

Każdy inteligentny fachowiec zdaje sobie sprawę, że renowację posesji zaczyna się za każdym razem od dachu. Jeśli żyjesz w wiekowej rezydencji, która lata świetności ma już od dawna za sobą, zapewne szykuje ci się taka inwestycja. Jeśli planujesz zakupić dachówki cennik może cię mocno zaskoczyć. Bowiem same materiały (zobacz sprawdź propozycję) już są bardzo kosztowne. Szczegóły poznasz pod linkiem . Do tego oczywiście trzeba dodać także ceny robocizny, chyba że sami planujemy to zrobić. Jednak to będzie od nas wymagało umiejętności i wielkiego nakładu czasu. Jednak to jeszcze nie koniec! Jeżeli planujemy kompleksowo wyremontować posiadłość, elewacja również wchodzi w grę. Jeżeli posiadamy ściany jednowarstwowe, warto byłoby je nieco pogrubić, co zwróci nam się w cenach ogrzewania. Niestety, to także bardzo skomplikowany proceder.

Materiały budowlane

Autor: MGProjekt Pracownia Architektoniczna
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz nie można się poddawać, bowiem tak jak na wykwalifikowanym fachowcu nie można oszczędzać, tak materiały remontowe dostaniemy także w atrakcyjnych cenach. A najtrafniejszym ich źródłem może być internet. Kiedy wpiszemy do wyszukiwarki frazę „dachówki cennik” przekonamy się, że kwoty w internecie bardzo różnią się od tych w sklepach stacjonarnych. To samo tyczy się innych tworzyw – ogrzewając ściany jednowarstwowe, warto zakupić materiały online. Jednak nie wszystko przedstawia się tak optymistycznie. Gdyż zamawiając towar w salonie wirtualnym, powinniśmy liczyć się ze znacznymi kosztami dostawy. Materiały budowlane są niezwykle ciężkie, a kurier wycenia paczkę w zależności od wagi i gabarytów. Jednak i na to jest rada – jeżeli zakupimy wszystkie potrzebne materiały (zobacz www.c-l.pl/kategoria-produktu/urzadzenia-i-linie-produkcyjne/) na jednej witrynie internetowej, możemy poprosić o jakiś interesujący rabat na cały asortyment, lub o darmową przesyłkę.

Gruntowny remont domu to nie mała inwestycja, gdyż należy liczyć się nie tylko z kosztami fachowców, lecz również artykułów budowlanych. Na tych jednak mamy szansę oszczędzić – pragnąc ogrzać ściany jednowarstwowe, trzeba nabyć izolację online – niedrogo i pewnie.