Rynek powierzchni biurowych w Polsce cieszy się dużym popytem.

Obecnie, knajpy okazują się jednymi z najcenniejszych, zarówno na rynku najmu jak i przy zbywaniu. Polacy coraz chętniej żywią się poza miejscem zamieszkania, co generuje zapotrzebowanie na lokale użytkowe pod gastronomię. Liczy się przede wszystkim usytuowanie. Ponadto istotne jest umeblowanie, stan techniczny, poświadczona rentowność, możliwość aranżacji przestrzeni, właściwa ekspozycja.
W obecnej chwili, jadłodajnie okazują się jednymi z najdroższych, zarówno na rynku najmu jak i przy zbywaniu. Polacy coraz częściej żywią się poza domem, co zwiększa zapotrzebowanie na lokale użytkowe pod gastronomię. Liczy się przede wszystkim usytuowanie. Poza miejscem ważne jest umeblowanie, stan techniczny, poświadczona zyskowność, możliwość aranżacji przestrzeni, właściwa wystawa.

Z obserwacji wynika, że klienci wyżej oceniają pomieszczenia pod gastronomię w stolicy Dolnego Śląska – na parterze budynku z wejściem od ulicy, niż np. w piwnicach. Wyższe wyceny otrzymują też pomieszczenia przeznaczone wyłącznie pod restauracje, niż te które pełniły funkcję pubu, czy dyskoteki. Nadal utrzymuje się wysokie zapotrzebowanie na placówki handlowe we Wrocławiu – idź na stronę. Tutaj na zbycie ma także wpływ dobra lokalizacja, czyli taka, w której zagości wielu klientów.
szczegóły tutaj

Autor: The Centre
Źródło: http://www.flickr.com
Chodzi o ciągi piesze, duże natężenie ruchu, obecność przy głównych ulicach, arteriach przesiadkowych. Sklepy powinny mieć miejsca na wystawę i wejścia od strony ulicy. Najcenniejsze jest umiejscowienie na parterze, a najpowszechniejsze metraże to około 10 m kw. We Wrocławiu z roku na rok, niewielkich punktów handlowych przy ulicach ubywa. Zwiększa się ilość za to galerii handlowych. Sieci handlowe poprzez skupienie wielu lokali w jednym obiekcie, oraz różnorodność oferty usługowej, sprzedażowej oraz rozrywkowej jak również zjawisko mody, budują sobie sporą dominację, nawet nad pomieszczeniami o bardzo dobrej lokalizacji przy uczęszczanych ulicach handlowych.

Jeśli opublikowany tu artykuł jest według Ciebie absorbujący, to bez wahania zobacz także uwagi na temat (https://www.termofol.pl/) – one również są godne Twojej uwagi.

Taka sytuacja ma miejsce m.in. w przypadku ulicy Świdnickiej we Wrocławiu.

lokal usługowy

Autor: Corey Chambers
Źródło: http://www.flickr.com

Duża część biznesmenów, którzy poszukują własnego powierzchni na siedzibę firmy, powinno wybrać najlepszą dla siebie możliwość. Mogą albo wynająć, albo nabyć własny lokal. Jeśli pragną mieć lokal w centrum miasta, muszą rozważyć możliwość, czy lepszą możliwością będzie wynajem, czy zakup własnego biura.

Przed podjęciem definitywnej decyzji, trzeba przemyśleć wszystkie za i przeciw. Przede wszystkim pomieszczenia usługowe we Wrocławiu, w centrum miasta, są droższe od tych zlokalizowanych w odleglejszych krańcach stolicy. Ponadto wiążą się z coraz częściej spotykanym problemem – miejscami parkingowymi. Wybór adekwatnego biura jest bardzo ważnym przedsięwzięciem. Z pewnością będzie miał bezpośredni wpływ na promocję kancelarii prawnej oraz jej pozycję na rynku.