Sekret dobrej reklamy w internecie- portale społecznościowe oraz mechanizmy, które nimi rządzą

Internet jest narzędziem, dzięki któremu można kontaktować się z innymi a także pogłębiać swoją wiedzę. Może być również doskonałym narzędziem do reklamowania naszych produktów bądź usług.
Internet to narzędzie, dzięki któremu można porozumiewać się z innymi a także pogłębiać własną wiedzę. Może być także bardzo dobrym narzędziem do reklamowania naszych firm lub usług.

Reklama w internecie ma mnóstwo zalet, ale często również bardzo denerwuje użytkowników internetu.

facebook w laptopie

Autor: Impassion Afghanistan
Źródło: http://www.flickr.com

Duża część z nas nie zdaje sobie sprawy z tego jak szeroką skalę ma wirtualny monitoring Poczta elektroniczna nierzadko zasypywana jest wiadomościami reklamowymi, które otrzymujemy na naszego maila na przykład w wyniku podania jego nazwy w formularzu, w trakcie rejestrowania konta na przykład w sklepie on-line. Więcej informacji o monitoringu poczty możesz znaleźć tutaj: alerWEB. Duża część reklam zupełnie nas nie interesuje i z chęcią pozbyliśmy się tego kłopotu na zawsze. Tajemnicą dobrej reklamy jest to, żeby działała z korzyścią dla użytkowników. Na pewno chociaż raz spotkaliśmy się z sytuacją, w której po kilkukrotnym wyszukiwaniu frazy w sieci, na Facebooku zaczęły się pojawiać reklamy powiązane z wprowadzaną wcześniej frazą. Tego typu inteligentne dopasowanie ogłoszeń reklamowych do potrzeb użytkownika może przerażać, jednak jest niezwykle skutecznym narzędziem reklamowym.

mężczyzna przy laptopie

Autor: Tim Pierce
Źródło: http://www.flickr.com

Facebook jest najpopularniejszym serwisem społecznościowym, dlatego właśnie to w nim najszybciej rozwija się reklama.

Jeżeli niniejszy artykuł jest według Ciebie emocjonujący, to zobacz stronę (www.gmsystem.pl/solid-edge/), która także publikuje pokrewne treści. One zapewne również Cię zaabsorbują!

Jednym z najważniejszych algorytmów tego portalu jest Edge Rank, który wpływa na to co pojawia się na tablicach użytkowników (więcej na ten temat: edge rank). W zależności od jakości postu a także jego tematu może on trafić na tablice okreśłonego grona użytkowników. Znajomość funkcjonowania tego algorytmu może nam pomóc na przykład w spopularyzowaniu naszego fanpage’a.

Posty o wysokim poziomie Egde Rank muszą być ciekawe dla użytkownika jak również poruszają tematy zachęcające do rozmowy. Skutecznym rozwiązaniem będą przykładowo posty, które zawierają grafikę a także posiadają formę pytań. Zaangażowani użytkownicy chętnie odpowiedzą nam na pytania co to jest mem bądź jakie są ich sposoby na poprawę sytuacji politycznej- ważne jest trafienie treścią to określonego grona odbiorców, których uwagi potrzebujemy. Dlaczego jest tak ważny w marketingu? Zobacz: co to jest mem.

Reklama w internecie może przynieść wiele korzyści. Dodatkowo dzięki takim algorytmom jak przykładowo Edge Rank można liczyć na zwiększenie liczby zainteresowanych użytkowników jak również fanów naszej marki czy też firmy. Warto więc z nich skorzystać, by zyskać popularność w sieci i poza nią.