Sporo różnych modeli fototapet

W sprzedaży osiągalnych jest sporo przeróżnych modeli fototapet. Jednakże nie tylko wzorem powinno się kierować wybierając ją.
Fototapety ścienne występują w czterech istotnych wersjach.
W sprzedaży dostępnych jest sporo rozmaitych modeli fototapet. Jednakże nie tylko wzorem powinno się kierować wybierając ją.
Fototapety ścienne występują w czterech głównych wariantach.

Są to fototapety z papieru, foliowe, laminowane, oraz winylowe. Fototapeta z papieru jest mało odporna na wilgotność, czy ścieranie, więc trzeba ją wykorzystywać w punktach suchych, również takich gdzie nie będzie wystawiona na dotyk i ścieranie. Jej zaletą jest koszt, w porównaniu do pozostałych fototapet jest względnie tania.
pieniądze

Autor: Wolfgang Lonien
Źródło: http://www.flickr.com
Fototapeta winylowa jest bardzo odporna, zazwyczaj wyposażona w podkład fizelinowy. Dzięki temu jest trwała i wytrzymała na wilgotność, tłuszcz, także ścieranie, jest możliwość ją myć. Jej drabina czterostopniowa zapewnia wymianę powietrza, dzięki temu ściana pod nią oddycha. Budulec użyty do jej produkcji sprawia, że są to doskonałe fototapety do toalety i kuchni. Fototapeta laminowana na podłożu lateksowym jest nadzwyczaj odporna na każdego rodzaju szorowanie, można ją myć niejednokrotnie, nawet środkami chemicznymi. Wodoszczelna doskonała do toalety i kuchni, jednakże z sukcesem można używać ją także w innych pokojach. Jej zaletą jest to, że bardzo dobrze kryje felery i niedoskonałości ścian. Fototapeta foliowa jest samoprzylepna, druk usytuowany jest na tkaninie poliestrowej. Ów rodzaj fototapety przykleja się na gładkich powierzchniach.

Najrzadziej wykorzystuje się ją na ścianach, częściej na meblach, lub drzwiach.
Niebanalną opcją jest fototapeta 3D. Jest to niezaprzeczalnie nietuzinkowa, nadzwyczajna i bardzo interesująca dekoracja każdego pomieszczenia.