Zobacz w jaki sposób urządzić małe mieszkanie.

Małe mieszkanie jest dużym wyzwaniem jeśli chodzi o jego aranżację. Z tego powodu ma być wręcz obowiązkowym punktem do zaliczenia dla studenta architektury wnętrz. Mądra aranżacja takiego mieszkania stanowi o prawdziwym talencie.
Małe lokum jest sporym wyzwaniem dla architekta. Z tego powodu powinno być wręcz obowiązkowym zadaniem do zaliczenia dla przyszłego architekta wnętrz. Mądra aranżacja małej kawalerki stanowi o dużym talencie.

urządzanie mieszkania

Autor: Future PR
Źródło: Future PR
Rozpocznijmy od podstaw. Na 100% należy zastosować w pokojach jasne barwy. Biały, szary i generalnie kolory pastelowe pozwolą optycznie powiększyć pokój. Prawdą jest, że nie oznacza to, że nie możemy stosować żadnych intensywnych motywów aby uzyskać kontrast, ale powinniśmy być w tym przypadku bardzo ostrożni.

Wybierając podłogę warto zdecydować się na jej jedno tworzywo w całym mieszkaniu. W tym przypadku jego powierzchnia wyda się większa. Dobrym pomysłem jest przygotowanie otwartej przestrzeni. Zamiast ścian odgradzających różne pomieszczenia mieszkania, możemy jedynie wstawić meble, które oddzielą strefę wypoczynku i pracy.

Kiedy kupujemy drzwi, należy wybrać drzwi szklane lub w części oszklone – odkryj więcej o drzwiach szklanych. Chcąc pozornie zwiększyć przestrzeń, bardzo ważną kwestią jest zabranie pod uwagę odpowiedniego światła. Trzeba zastosować oświetlenie boczne, jak również punktowe lampy halogenowe tak, aby akcentowały one najważniejszy element wystroju. Podobną funkcję może mieć także lustro. Ogromne tafla szkła, w którym odbija się centralny element aranżacji sprawia, że mieszkanie wydaje się dużo bardziej przestronne.

nowoczesne mieszkanie

Autor: Scott Jordan
Źródło: http://www.flickr.com

Efekt podobny do lustra może pełnić także fototapeta. Czyni ona wnętrze bardzo nowoczesnym, a dzisiejsze materiały stosowane do produkowania takich fototapet są odporne na wilgoć i zabrudzenia w związku z czym nadają się nawet do łazienki – poznaj na stronie o firmie Da-Bud z Wrocławia.

Wybierając meble należy postawić obok siebie te o takiej samej wielkości. Także obrazy i zdjęcia należy powiesić w jednej linii. Pytanie jak urządzić małe mieszkanie nie należy do najprostszych, ale znamy na nie odpowiedź!