Budowanie domu może odbywać się w rzeczywistości na dwa sposoby.

Albo rozporządzamy naprawdę ogromną gotówką i decydujemy się fachowców, jacy wykonają wszystko za nas. Albo mimo wszystko podążamy ekonomiczną drogą i próbujemy zdziałać maksymalnie dużo samodzielnie. Gdy już będziemy mieli wykonane podłoże, to raczej następnym krokiem będzie wznoszenie ścian.
Albo dysponujemy faktycznie bardzo dużą gotówką i decydujemy się pracowników, którzy wykonają całą inwestycję za nas. Albo jednak idziemy oszczędną ścieżką i próbujemy zdziałać maksymalnie dużo samodzielnie. Kiedy już będziemy mieli wykonane podłoże, to raczej kolejnym krokiem będzie stawianie elewacji.

cegła

Autor: Sascha Kohlmann
Źródło: http://www.flickr.com
Nie zapominajmy, że wszystko ma się dziać jednomyślnie z uprzednio wymyślonym projektem, przez co nie dopuścimy się jakichkolwiek zaniedbań. Surowce do budowy swojego domu zwykle kupujemy we własnym zakresie. I tutaj przy próbie znalezienia minimalnych oszczędności, można pojeździć po skupach jeszcze wcześniej przed zakupem poszczególnych surowców. Przykładowo okaże się, że cegła pełna będzie dużo tańsza, jeśli zdecydujemy się na jej zakup jeszcze w okresie zimowym.

Surowce do budowy najczęściej mają rosnącą cenę na okres wiosny, czyli wtedy kiedy zaczyna się również najwięcej rozmaitych zamiarów budowlanych – cegła klinkier cena. Jedynym problemem, jaki nachodzi niedoszłych inwestorów jest stosowne przechowywanie wcześniej nabytego materiału. W końcu prawdopodobnie żadna hurtownia nie będzie posiadała ochoty przechowywać u siebie zamówionych materiałów budowlanych, tylko będzie zamierzała tą część magazynu zagospodarować przez inne rzeczy.

Jeśli tylko wybierzemy poszczególny materiał, bo prawdopodobnie będą nam bardziej odpowiadały pustaki ścienne, które również idealnie kwalifikują się do ścianek działowych, to należy przyszykować się także finansowo – stropy ceramiczne. Po uprzednim rozeznaniu w jakim miejscu nabędziemy ekonomiczniej, warto poprosić pracowników składu o przekalkulowanie wykorzystania materiału do naszej budowy.

cegła biała

Autor: Röben
Źródło: Röben
W takiej sytuacji wyjaśni się nam, jakie koszta nas czekają z racji postawienia następnych detali własnego mieszkania. Bardzo realne jest, że nasze odłożone pieniądze nie okażą się wystarczające, dlatego należy udać się do placówki bankowej po pożyczkę. Gdy będziemy mieć wziętą mamonę na taką poważną budowę, w takiej sytuacji również przestaniemy się martwić, czy faktycznie nabędziemy pustaki ścienne w wystarczającej ilości.