Światło na zewnątrz – jakie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze?

Oświetlając dom także na zewnątrz, poprawimy swoje poczucie bezpieczeństwa, a zapewniając oświetlenie także w otaczającym go ogrodzie będziemy mogli w nim odpoczywać nie tylko wówczas, kiedy na dworze będzie widno. Jakie rodzaje oświetlenia domu i ogrodu wykorzystać?
Oświetlając dom z zewnątrz, poprawimy swoje poczucie bezpieczeństwa, a zapewniając oświetlenie także w otaczającym go ogrodzie będziemy mogli w nim odpoczywać nie tylko , kiedy świecić będzie słońce. Jakie typy oświetlenia domu oraz ogrodu wykorzystać?

dom z ogródkiem

Autor: twintiger007
Źródło: http://www.flickr.com
Jako oświetlenie zewnętrzne doskonale sprawdzają się niepotrzebujące zbyt wiele energii elektrycznej źródła światła. W zależności od tego, które miejsce chcemy oświetlić jako oświetlenie zewnętrzne warto zastosować zużywające mało energii elektrycznej reflektory halogenowe lub ledowe, wiszące oprawy lub kinkiety, ale także latarnie czy niewielkich rozmiarów oprawy stojące – APD Piotr Dębski. Duże latarnie i niskie oprawy mające charakter stojący sprawdzą się również jako oświetlenie ogrodowe. Jeżeli zamierzamy oświetlać nasz ogród również podczas zimowych miesięcy, to jako oświetlenie ogrodowe nie można wykorzystać zużywających mało prądu świetlówek. W niskich temperaturach świetlówki te dają bowiem bardzo słabe światło. Podejmując decyzję, że w ogrodzie wykorzystamy lampy ogrodowe powinno się wyjątkowo dokładnie zaplanować, jak zostanie poprowadzony kabel, który będzie je zasilał. Wybierając lampy ogrodowe, trzeba zwrócić również uwagę, czy na pewno są one przeznaczone do umieszczania poza domem.

sklep

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Sklepy mają do zaoferowania bardzo duży wybór lamp przeznaczonych do ogrodu oraz przeróżne rodzaje lamp, które można zastosować jako oświetlenie zewnętrzne. Dokonując zakupu lamp, zawsze warto stawiać na lampy , które zaliczają się do jednej serii. Dzięki temu uzyska się jednolity styl w oświetleniu domu i jego otoczenia. Zazwyczaj seria lamp składa się z kinkietów, najróżniejszej wysokości słupków z umieszczonym na nich źródłem emitującym światło, lamp nawierzchniowych i reflektorów. Każdy z tych rodzajów lamp przeznaczony jest do oświetlania odmiennych części domu oraz ogrodu – oświetlenie ogrodowe. Reflektorami warto oświetlić wyjątkowo piękne okazy roślin rosnące w naszym ogrodzie. Lampy nawierzchniowe mogą służyć do oświetlenia drużek oraz podjazdu. Słupki w zależności od ich wysokości można użyć do podświetlania ścieżek, roślin i podjazdu. Dobrze sprawdzą się również w ogrodowych altanach. Kinkiety będą idealne jako oświetlenie przed domem oraz drzwi prowadzących do wnętrza domu. Można postawić na modele, które zapalają się automatycznie. Takie lampy to świetne rozwiązanie, jeżeli do miejsca drzwi wejściowych nie dociera światło z lamp ulicznych.