Swój dom jest niejednokrotnie największym marzeniem niejednej pary – chcą posiadaćswój skrawek ogrodu

Jeżeli marzymy o tym, żeby postawić dom, to na pewno zdajemy sobie sprawę z tego, z jakimi kosztami oraz trudnościami może się to wiązać. Przede wszystkim nie jest to koncepcja tania, ale jeśli się na to zdobędziemy, to z pewnością nie będziemy pluć sobie w brodę.
Zanim rozpoczniemy budować dom, oczywiście trzeba posiadać działkę i projekt domu.
Jeśli śnimy o tym, żeby wybudować dom, to na pewno zdajemy sobie sprawę z tego, z jakimi kosztami i problemami może być to związane. Przede wszystkim nie bywa to inwestycja niedroga, ale jeśli się na nią zdobędziemy, to z pewnością nie będziemy ubolewać.
Przed tym jak rozpoczniemy stawiać dom, oczywiście trzeba mieć działkę i projekt budynku.

roboty

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście dobrze byłoby gdyby była to działka uzbrojona – to oznacza, że możemy wybudować na niej dom i że do naszej posesji jest pociągnięty prąd oraz woda. Jeżeli nie, to przyniesie nam to kolejne koszty, ponieważ będziemy zmuszeni na swój koszt podłączyć się do kanalizacji, która zapewne będzie przebiegała gdzieś blisko naszej posesji. Gdy już przejdziemy do wybierania projektu, to na pewno będziemy musieli wszyscy razem i przedyskutować, co jest dla nas priorytetem. Z pewnością pragniemy mieć duży pokój dzienny z tarasem. Jest to niezwykle istotne, gdyż to w tym pokoju spotyka się cała rodzina. Mamy możliwość tu odpoczywać albo pograć w PlayStation z naszymi pociechami. Jeśli wybierzemy domek piętrowy, to na górze plafon z kryształkami na pewno znajdą się sypialnie. Warto przeglądać w sieci projekty domów bez garażu, ponieważ są one o wiele tańsze i zajmują na działce o wiele mniej miejsca. Jeżeli nasz plac nie jest zbyt duży, to lepiej przeznaczyć większą przestrzeń na ogród i mini plac zabaw dla maluchów, niż na garaż.

A dla pojazdu możemy rzecz jasna przygotować małą wiatę tuż przy bramie. Zaoszczędzi to znaczną ilość miejsca, a samochodu zimą nie będziemy musieli odśnieżać.