Szafki, krzesła, stoły dla małych dzieci

Gdy odprowadzamy nasze dziecko do przedszkola czy do szkoły to jasne jest, że najczęściej pierwsze kroki, mama i tata lub samo dziecko, kierujemy do szatni. Ale zdajemy sobie również sprawę, że nie każda szatnia jest taka sama. Są takie szatnie, które są dopasowane do potrzeb dziecka, ale są również takie szatnie, które nie są dostosowane do tego, w jaki sposób funkcjonują maluchy.
Kiedy prowadzimy naszą pociechę do przedszkola czy do szkoły to oczywistością jest, że najczęściej pierwsze kroki, mama i tata lub samo dziecko, stawiamy w stronę szatni. Ale zdajemy sobie też sprawę, że nie każda szatnia jest taka sama. Są takie szatnie, które są dostosowane do tego, co potrzebuje dziecko, ale są również takie szatnie, które nijak mają się do tego, w jaki sposób funkcjonują maluchy.

Pokój dziecięcy

Autor: jheffry swid
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze w przedszkolu meble do szatni są dobierane tak, by dzieciaki miały gdzie odwiesić płaszcze, odłożyć czapkę i szalik, a do tego mają półkę na kapcie, które muszą ubrać przed wejściem na salę do zabawy. Dodatkowo jest również szafka na ciuchy, czy pościel na zmianę. Podobnie powinno być w klasach jeden-trzy, ale to nie zawsze się sprawdza. Niestety dziecko często ma za bardzo przepełniony plecak, bo jest zmuszone każdego dnia nosić ze sobą buty na zmianę. Nie ma mebli, które pasują do potrzeb jeszcze w sumie małych dzieci. To znaczy producenci tworzą takie meble, ale nie wszystkie szkoły się w nie zaopatrują. Starsi uczniowie nie muszą mieć mebli w szatniach, dla nich niezbędne są jedynie wieszaki.

To, co jest niezbędne dla małych dzieci

Jeśli mamy świadomość, że w konkretnym miejscu będą funkcjonowały małe dzieci, to należy takie miejsce przystosować do potrzeb takich maluchów. Dlatego konieczne jest kupno różnych rzeczy. Potrzebne są dopasowane szafki dla dzieci i właściwie dostosowane krzesełka dla dzieci. Tu nie ma przypadku, bo dzieci muszą czuć się komfortowo w każdym otoczeniu. Nie możemy dawać im za wysokich krzeseł, z których łatwo mogą spaść, ani też szafek, z których nie będą w stanie korzystać.

Dziecięce tapety

Autor: B.M.Polska Sp. z o.o.
Źródło: B.M.Polska Sp. z o.o.
Nie chodzi tu jedynie o miejsca publiczne, czy takie jak np. przedszkole, ale również w domach warto pomyśleć, czy zakupiliśmy odpowiedni stolik dla naszego dziecka, czy krzesełko jest właściwe. Producenci mebli starają się, by wybór był rzeczywiście obszerny. Nie chodzi jedynie o barwę mebli dla malucha, ale też o materiał, z którego są robione. W dodatku kształty również są rzeczywiście bardzo różne. Dlatego jeżeli zechcemy kupić krzesełka albo szafki dla dzieci, to na pewno będziemy zadowoleni z tego jak duża jest oferta. Dlatego naprawdę dobrze porządnie się rozejrzeć za meblami odpowiednimi dla dziecii nie ma tu znaczenia czy chodzi o meble kuchnie na wymiar wroclaw dziecięce do pokoju w mieszkaniu, czy o meble dla dzieci w przedszkolach.

Autor