Szkoła jest miejscem, gdzie nasze maleństwo spędza ogrom czasu – nieraz nawet więcej aniżeli w domu

Szkoła musi być miejscem miłym, a nie strasznym. Ma za zadanie nakłaniać dzieci do tego, by chciały w niej się uczyć. Zatem wystrój (ściany i podłogi) powinien być równie przyjemny, jak nauczyciele.
Szkoła musi być miejscem przyjaznym, a nie odstraszającym. Powinna nakłaniać maluchy do tego, aby chciały w niej się uczyć. Zatem wystrój (ściany oraz podłogi) powinien być równie fajny, jak nauczyciele.

asprodukt, sauny, spa
dywan do szkoły

Autor: Didriks
Źródło: http://www.flickr.com
W szkole maluchy powinny się uczyć – z takiego założenia wychodzą wciąż niektórzy rodzice oraz pedagodzy. Jednak szkoła dla dziecka to drugi dom. Tam spędza dużą część swego życia. Zatem szkoła musi nie tylko przekazywać wiedzę, ale powinna być także przyjazna – w szczególności dla maluchów, które jeszcze dosyć mocno odczuwają tęsknotę za domem. Jeśli młody uczeń z klas 1-3 po lekcjach jest zmuszony jeszcze iść do świetlicy, to przynajmniej tam powinien czuć się jak w domu – świetlica musi być jego domem. To tam jest możliwość nie tylko zrobić zadanie domowe pod fachowym okiem nauczycielki, ale jest także szansa, aby się bawić. Ze względu na to, że mnóstwo czasu maluchy spędzają wtedy na podłodze (w szczególności chłopcy, kiedy bawią się autkami), to powinien leżeć na niej dywan – kliknij -. Spełni on jednocześnie dwie funkcje – będzie chronił przed zimnem, ale nasz odsyłacz również nada pokojowi przyjemnego akcentu. Dywan do szkoły może przykładowo pokazywać małe miasteczko z ulicami oraz domkami, gdzie chłopcy będę mogli bawić się samochodzikami, a dziewczynki bawić się w sklep.

Zapewni to szkrabom możliwość do wspólnej zabawy z rówieśnikami, ale także zainspiruje ich inwencję. Pamiętajmy jednak, że dywan powinien być zrobiony z najwyższej jakości materiałów.