Tani sposób na zaaranżowanie wnętrz w budynku – kilka praktycznych wskazówek

Przeważnie w celu urządzenia wnętrz wynajmuje się specjalistów, którzy są obdarzeni darem tworzenia przyciągającego oczy i praktycznego zagospodarowania wnętrza kuchni, łazienki, salonu, czy hali przemysłowej. Okazuje się jednak, że do „radykalnej” zmiany wystarczy trochę wysublimowanego gustu z wizją wykończenia i sami możemy stworzyć idealnie pasujący nam projekt wnętrza.
Przeważnie w celu urządzenia wnętrz zatrudnia się specjalistów, obdarzonych darem tworzenia estetycznego i uniwersalnego zagospodarowania wnętrz kuchni, łazienek, salonów, czy hal przemysłowych. Prawda jest jednak taka, że do „radykalnej” zmiany wystarczy trochę gustu z wizją wykończenia i sami możemy stworzyć idealnie pasujący nam projekt wnętrza.

Meble z europalet

Autor: cdn.designrulz.com
Źródło: wnetrza-ze-smakiem.pl
Czasem do pożądanej zmiany atmosfery pokoju wystarczy … po prostu przestawienie mebli i przemalowanie ścian. Jeśli nie wykonywaliście tych obu opcji naraz, koniecznie je wykonajcie i porównajcie skutki. Rzecz jasna decyzja o przesunięciu mebli i przemalowaniu powinna być stosownie przemyślana – kolory dobrane, a meble umiejscowione tak by nie przeszkadzały i pozostawiały jak najwięcej przestrzeni do użytku.

W kuchniach estetycznie prezentują się kompozycje bieli (zwykle sprzęty jak lodówka, kuchenka, czajnik) i odmian jasnego seledynu, beżu czy brązu. Stąpamy zwykle na płytkach, co oznacza jednokolorowość również na ścianach, jeśli – na wzór trochę łazienkowy kinkiet łazienkowy – postawimy w kuchni na terakotę. Nie tylko na tle bieli, ale i każdego innego koloru estetycznie wyglądać będzie tapeta. Dodaje ona życia pomieszczeniu, niekoniecznie przy tym musi kojarzyć się z samą tylko kuchnią czy jedzeniem.

Sypialnia? Zaaranżowanie miejsca noclegowego to przede wszystkim stworzenie kompozycji kolorów sypialnianych mebli, szaf nocnych i łóżek. To pomieszczenie ma przede wszystkim wyciszać po żmudnej codziennej pracy. Przeważnie uderzamy w kolory takie jak fiolet, czy granat. Oczywiście w jaśniejszych odcieniach. Szafki nocne, nie tylko na wzór hotelowy, lokuje się obok łóżek. Aury pomieszczeniu z pewnością doda ozdoba na ścianie – dzieło sztuki lub inna pamiątka wisząca, lub oryginalne meble, np. z europalet –

Jak do tego w miarę oszczędnie przemeblować łazienkę? Nie zagłębiając się w kolory i gusty – o nich się nie dyskutuje – prostym, lecz bardzo praktycznym sposobem może okazać się postawienie na jeden kolor zasłony, chodniczka i ręczników. Do tego nowa, poprawiona ramka wokół lustra, najlepiej w kolejnych kolorach do kompletu. Z rozlokowaniem sprzętów sprawa jest prosta. W większości łazienek liczy się każdy metr kwadratowy, co sprawia, że wszystkie niezbędniki łazienkowe mamy w zwyczaju upychać niż estetycznie rozlokowywać.