Taśma LED

Technika LED niesie ze sobą mnóstwo zalet i z dnia na dzień cieszy się coraz większą uznaniem. Jest energooszczędne, trwałe i niezawodne. Produkty te są proste w montażu i zezwalają na ogromne przeznaczenie. Listwy LED doskonale sprawdzą się w oświetlaniu rozmaitego typu przestrzeni, od schodków, poprzez umeblowanie, na gablotkach i wystawach kończąc. Są również atrakcyjnym sposobem w obrębie aranżacji wnętrz. Mogą służyć do podświetlania podwieszanych sufitów.
Technika LED niesie ze sobą dużo plusów i z dnia na dzień cieszy się coraz to większą sławą. Jest energooszczędne, trwałe i niezawodne. Wyroby te są bezproblemowe w montażu i pozwalają na powszechnie użycie. Listwy LED nienagannie sprawdzą się w oświetlaniu wszelkiego typu powierzchni, od schodków, poprzez umeblowanie, na witrynach i ekspozycjach kończąc. Są również atrakcyjnym podejściem w zakresie wystroju wnętrz. Zdołają służyć do podświetlania podwieszanych stropów.

Listwy LED są nowoczesnym detalem światła ozdobnego.

żarówki led

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

Skonstruowane są z plastycznej taśmy na jakiej znajdują się diody świecące. Pasek led są dostępne w wersji tradycyjnej i wodoszczelnej, oraz w wielu odmianach kolorystycznych. Cechą łączną jakichkolwiek wersji taśm jest giętkość, możność cięcia nożyczkami, również samoprzylepne podłoże.Przy wyborze należytej listwy LED winniśmy kierować się przede wszystkim parametrami świetlnymi, posiadaniem przez taśmy należytych atestów, również jakością. Od pozycji zastosowania zależy nieodzowna jasność diod, szczelność, niezbędność wdrożenia kątownika aluminiowego, również barwa światła.Do światła efektywnego np. oświetlenia blatu w kuchni, schodów, potrzebujemy jak najjaśniejszej listwy LED, natomiast do podświetlenia dekoracyjnego wystarczy taśma o typowej jasności.Ze względu na giętkość, listwy LED są użytkowane w pozycjach trudno dostępnych dla pozostałych odmian oświetlenia. Można je zastosować we wszystkich pomieszczeniach domu, a również w hotelach, restauracjach, oraz na zewnątrz, w ogrodach, czy do podświetlenia podjazdu. Za pomocą taśmy LED podświetla się półki, schody, wnęki, meble, podłogi, sklepienia, ściany.Listwy LED najkorzystniej realizują swoją funkcję, kiedy są zatuszowane. Jeśli nie ma możliwości ich zakamuflowania, a pragniemy znieść różnice skutek punktowo promieniujących diod, stosownym sposobem są profile aluminiowe do drzwi szklanych LED. Profile LED chronią oświetlenie przed uszkodzeniami mechanicznymi, wilgocią, a również zapobiegają odklejaniu się taśmy z upływem czasu (sprawdź oprawy sufitowe led).