Troszczmy się o swoje bezpieczeństwo na stanowisku pracy! Za każdym razem zakładajmy właściwe ciuchy i buty ochronne, jeśli pracujemy przy cięciu metali

Złota rączka, to miano osoby, która umie wykonać w domu praktycznie wszystko. Kogo przeważnie wzywamy do przybicia gwoździa, przykręcania półki czy też wymiany dętki w rowerze? Naturalnie tatę, to właśnie on w domu pełni rolę majsterkowicza, jaki naprawi wszystko co według nas jest nienaprawialne.
Złota rączka, to określenie osoby, która umie zrobić w domu praktycznie wszystko. Kogo na ogół wzywamy do przybicia gwoździa, przykręcania szafki czy też zmiany dętki w rowerze? Oczywiście tatę, to właśnie on w domu pełni funkcję majsterkowicza, który zreperuje wszystko co według nas jest nienaprawialne.

szlifowanie

Autor: Wolfcraft
Źródło: Lange Łukaszuk

Każdy w dzieciństwie prawdopodobnie siedział ze swoim tatą bądź dziadkiem długie godziny w garażu robiąc mnóstwo tak naprawdę nikomu niepotrzebnych rzeczy. Pociechy radowało szczególnie to, iż mogą trzymać przybory i od czasu do czasu przykręcić kilka śrubek. W tym momencie w niejednym domu prywatnym zapewne wyszperamy skrzynkę z różnymi urządzeniami i akcesoriami. Bez wątpienia w każdej z nich znajdują się tarcze do szlifowania i tarcze do cięcia służące do rozcinania stali .www.sklepmardrew.pl/471-do-szlifowania czym jest ten niewielki, cienki krążek analogiczny do płyty CD. Otóż są to właśnieprzeróżne tarcze, jakie posługują nam do cięcia metalu. Ich grubość szacujemy w milimetrach, na ogół stosowane są 1 mm , a także 1.5 mm. Wiadomym jest, iż najzwyklejsze tarcze do szlifowania wykorzystywane są jedynie przez domowych amatorów oraz osoby pracujące u interesanta. Bowiem są one stosowne jedynie do cięcia niewielkich, pojedynczych elementów. W ogromnych przedsiębiorstwach nie są oczywiście używane tarcze do cięcia i normalne szlifierki kątowe . Fachowcy mają ogromne machiny, jakie pwww.sklepmardrew.pl/470-do-cieciae szybciej i przede wszystkim szczegółowiej. Jednak, aby pracować przy użyciu tego typu sprzętu trzeba posiadać odpowiednie ubranie, buty ochronne , rękawice oraz gogle. Nikt na pewno nie chce, by trafił mu w oko lub innwww.sklepmardrew.pl/409-ochrona-nogl|metalu].

W związku z tym, nie powinniśmy lekceważyć zasad BHP na naszym stanowisku pracy, ponieważ czasami starczy sekunda nieuwagi i może dojść do wielkiej katastrofy. Dużo razy zdarzyło się, iż kawałek stali spadł pracownikowi na nogę i gdyby nie to, iż miał ubrane buty ochronne mogło dojść do tragedii.

Dbajmy o własne zdrowie i życie, ponieważ posiadamy je wyłącznie jedno i nikt nam go nie wróci. Za każdym razem myślmy o tym, że w domu wyczekuje nas małżonek i dzieci, dlatego nie bagatelizujmy bezpieczeństwa!