Uczmy dzieci dbać o środowisko!

Bardzo dużo emocji wzbudza tak zwana „ustawa śmieciowa” zmieniająca zasady wywożenia śmieci z naszych domów. Dobrze jest w kontekście tych zmian przypomnieć temat segregacji śmieci. Czy to w ogóle ma sens? Odpowiedź jest prosta – oczywiście że tak!
Ogrom emocji obudziła tak zwana „ustawa śmieciowa” zmieniająca zasady odbierania odpadów z naszych mieszkań. Warto w kontekście tych regulacji poruszyć temat segregowania odpadów z naszych domów. Czy to w ogóle ma sens? Odpowiedź może być tylko jedna – jasne że tak!

pojemniki na śmieci, segregacja odpadów

Źródło: http://environmental.kingspan.pl/

Na każdym osiedlu stoją pojemniki do segregacji (strona internetowa tutaj) odpadów. Wciąż więcej ludzi decyduje się dzielić odpady i przez to przyczyniać się do sprawniejszego funkcjonowania naturalnego środowiska. To, że przerabiamy surowce wtórne świadczy o nas, jako o społeczeństwie bardzo dobrze. Jesteśmy coraz bardziej świadomi korzyści jakie niesie ze sobą segregowanie odpadów.

Co na początek?

Kontenery na odpady

Autor: onnola
Źródło: http://www.flickr.com

Najlepiej skopiować w domowej skali rozdział jaki jest stosowany na kontenerach na osiedlu. Należy nabyć kosze do segregacji odpadów, odpowiednio je opisać i ustawić zamiast zwykłego kubła na odpady. Gdy już mamy właściwe pojemniki trzeba po prostu z nich korzystać. Po kilku dniach wyrzucanie papieru, plastiku czy szkła do dobrego kosza stanie się już nawykiem. Dobrze jest również w segregację śmieci włączyć domowników.witryna dekoracyjne malowanie ścian dekoracyjne malowanie ścianDla dzieci może to być świetna zabawa, a jednocześnie możemy nauczyć je dbania o naturę.

Oczywiście, przeszkodą jest to, że nie na wszystkich osiedlach stoją kontenery na śmieci (dodatkowe info) przeznaczone do segregowania odpadów. To jednak nie potrwa już długo. Każda osoba, która uzna, że chce segregować śmieci będzie miała zagwarantowaną taką możliwość. To odbiorcy śmieci będą musieli się postarać, by dostarczyć odpowiednie kontenery.

Edukujmy młodsze pokolenie

Papierowy karton- recykling

Autor: FutUndBeidl
Źródło: http://www.flickr.com

Powinno się od pierwszych lat życia uczyć dzieci dbania o środowisko. Najprostszym sposobem, jest przecież segregowanie śmieci.

Jeśli sądzisz, że ten tekst jest warty zainteresowania, to co pomyślisz, gdy zobaczysz więcej informacji z tego źródła (http://www.styro-papa.pl/pl/klej-pianoklej-dakarski/)?. Zwyczajnie kliknij tu i zobacz.

Kiedy tylko mamy możliwość, wytłumaczmy najmłodszym członkom rodziny jak przerabia się surowce wtórne. Istotne jest, żeby pojęły sens tego co robią.

Pamiętajmy, że mamy tylko jedną planetę Ziemię. Kiedy zarzucimy ją odpadami i zatrujemy nie będzie już przyjaznym domem, a raczej miejscem byle jakiego życia. Przecież chcemy dla najmłodszego pokolenia dobrze – podejmijmy więc wysiłek, by żyły w czystym środowisku. Zacznijmy od nas samych od zaraz. Nie ma na co czekać, segregowanie śmieci jest łatwe a daje wielkie efekty!