Urządzamy niedużą łazienkę

Aranżacja niewielkiej łazienki w ergonomiczny sposób, bez rezygnacji z wszystkich udogodnień może być nie lada wyzwaniem. Istnieje wiele strategii, przy zastosowaniu jakich niewielka toaleta będzie wywoływać wrażenie obszernej a jednocześnie nie zabraknie w niej potrzebnego ekwipunku.
Aranżacja małej toalety w ergonomiczny sposób, bez rezygnacji z wszelakich udogodnień może być dużym wyzwaniem. Jest wiele metod, przy zastosowaniu których nieduża toaleta będzie wywoływać wrażenie przestronnej a równocześnie nie zabraknie w niej niezbędnego wyposażenia.

łazienka

Autor: Duravit
Źródło: Duravit
2 w jednym, wanna z natryskiem. Kapitalna alternatywa, jeżeli nie można przyzwolić sobie na wygospodarowanie powierzchni dla dwóch umywalni w domu, a pożądamy posiadać i jedno i drugie. Na skutek wspomnianego rozwiązania, w jednej małej łazience mamy do dyspozycji przeróżne alternatywy ablucji zostawiając przy tym wystarczająco dużo powierzchni dla pozostałego wyposażenia.

Jeżeli zafrapowała Cię omawiana tematyka, śmiało sprawdź ten link – to źródło zapewne także okaże się warte Twojej uwagi.

Dziś na rynku osiągalne są rozliczne warianty wanien prysznicowych więc na pewno do każdego rodzaju łazienki znajdziemy coś odpowiedniego.

Właściwe meble łazienkowe – meble do łazienki na cermag.com.plmeble do łazienki na Nie może być ich zbyt dużo, acz tyle aby schować niezbędne drobiazgi. Im skromniej kosmetyków i drobnych gadżetów na widoku, tym łazienka będzie w wyższym stopniu przestronna. Kapitalnym podejściem będzie np. umieszczenie przestronnych przegródek na kosmetyki, grzebienie oraz suszarkę bezpośrednio pod umywalką. Należyta zabudowa. Trafionym projektem będzie także „niezauważalna” szafka za lustrem lub szafeczka nad zabudową WC. Powstały w taki sposób schowek na ręczniczki bądź papier toaletowy zdołamy sprytnie zakamuflować, obudowując stelaż WC tym samym surowcem, z jakiego zrobione zostały fronty szafki.

Łazienka z widokiem

Autor: ROGALA
Źródło: ROGALA
W wypadku bardzo małych, wąskich przestrzeni doskonałym wyjściem będzie wykorzystanie kabiny prysznicowej, dla jakiej znalezienie stosownego miejsca jest dużo prostsze aniżeli w wypadku wanny. Dodatkowo w niewielkich umywalniach często odchodzi się od brodzików na rzecz odwodnień liniowych, które idealnie „wtopione” w przestrzeń posadzki pozwalają zyskać dodatkowe centymetry w toalecie. Pamiętajmy o należytych odległościach pomiędzy elementami ekwipunku. Stłoczenie przyrządów jest niewygodne w użytkowaniu a także przynosi wrażenie ciasnoty. Żeby nie zagracić niedużej powierzchni łazienki zdecydujmy się wyłącznie na koniecznie meble. Aranżowanie Łazienki w łodzi to kwestia bardzo przyjemna, gdyż znajduje się tu cała masa marketów budowlanych.