Urządzamy pierwsze mieszkanie! O czym nie zapomnieć w trakcie wykańczania lokum? Podpowiadamy poniżej.

Zakup swego własnego, pierwszego mieszkanka, to wielka radość. Może być niewielkie, może być do remontu, ważne jest, że swoje. Mnóstwo świeżo upieczonych właścicieli ma niestety nierzadko problem z urządzeniem własnego mieszkania.
Nabycie swego własnego, pierwszego mieszkania, to wielka radość. Może być niewielkie, może być do remontu, ważne jest, że własne. Mnóstwo świeżo upieczonych właścicieli posiada niestety nierzadko problem z urządzeniem swojego lokum.

Co może sprawić kłopoty? W szczególności umeblowanie – sypialni, salonu czy innych pokoi. Jest tak sporo pięknych, eleganckich kompletów wypoczynkowych, jak na przykład meble Maximus, że często zwyczajnie nie wiemy, na który zestaw się zdecydować. Należy także mieć na względzie, że nie jest to łatwa decyzja – meble takowe kupujemy zwykle na wiele lat, najlepiej jest więc kwestię przemyśleć. Pomyślmy, jak duża sofa jest potrzebna – dwu-, a może trzyosobowa? Albo czy potrzebujemy dokupić fotel albo pufę? Jeśli mamy spory salon, to kwestia wydaje się prosta – możemy zakupić pełen zestaw wypoczynkowy.

Jeżeli przedkładana w tym materiale kwestia to Twoje hobby – wyraź opinię (domymax.pl/projekty-domow/domy-bez-pozwolenia/) na ten temat. Twój komentarz bez wątpliwości dla autora się liczy.

W wypadku niedużego mieszkanka z kolei tak wiele mebli będzie zajmowało cenne miejsce. Najlepiej w takim przypadku kupić niedużą kanapę, najlepiej rozkładaną i ewentualnie jeden mały fotel.

meble maximus

Autor: César
Źródło: http://www.flickr.com
Tak samo przedstawia się sprawa regałów i szaf. Jest to bardzo istotna kwestia w wypadku niedużych mieszkań, np. jednopokojowych albo dwupokojowych. Należy przemyśleć sprawę i zdecydować, co okaże się dla nas ważniejsze – regały, na których np.

umieścimy mnóstwo książek i pamiątkowych zdjęć, czy może wielka, pojemna szafa, najlepiej robiona na zamówienie, w jakiej pochowamy nie jedynie ubrania i buty na wszystkie pory roku, ale również inne urządzenia czy akcesoria do domu, takie jak pledy, walizki czy może nawet laptopa.