Urządzenia AGD dla alergików

Nie lada wyzwaniem może być zapewnienie alergikowi podstawowego komfortu, zwłaszcza gdy chorym jest mały człowiek, któremu nie możemy jeszcze – z racji wieku – przeprowadzić odczulania. Niestety, porady lekarzy przedstawiają się tylko z pozoru banalnie. Utrzymywanie porządku – sprawa zrozumiała. Z eliminacją alergenów może już być jakiś kłopot, zwłaszcza jeśli będą to pyłki traw bądź drzew – nie jesteśmy bowiem w stanie powycinać wszystkich drzew w okolicy, a nawet z trawą mielibyśmy kłopot. Zresztą, byłby to działaniem nieroztropnym. Mogło by to sprowadzić więcej szkody niż pożytku.
Nie lada wyzwaniem może być zapewnienie uczuleniowcowi podstawowego komfortu, szczególnie jeśli osobą chorą jest maluch, któremu nie możemy jeszcze – z racji wieku – wykonać odczulania. Niestety, rady alergologów przedstawiają się jedynie z pozoru prosto. Utrzymanie porządku – rzecz zrozumiała. Z eliminacją alergenów może już być jakiś problem, zwłaszcza jeżeli będą to pyłki roślin bądź drzew – nie jesteśmy bowiem w stanie wyciąć wszelkich drzew w okolicy, a i z trawą mielibyśmy problem. Nawiasem mówiąc, byłby to działaniem nierozsądnym. Mogło by to przynieść więcej szkody niż zysku.

płyty indukcyjne

Autor: Franke Polska

Szczęściem nauka naprowadza nas na rozwiązanie prostsze we wdrożeniu i o wiele mniej uciążliwe niż karczowanie okolicy jak też mniej niepewne aniżeli wypalanie trawników. Starczy w markecie z artykułami gospodarstwa domowego zakupić elektroluks wyekwipowany w filtry Hepa. Wybór tego typu sprzętów obecnie jest naprawdę olbrzymi, poczynając od zwyczajnych odkurzaczy za parę złotych aż do urządzeń zaawansowanych technologicznie – sterowanych elektronicznie centralnych odkurzaczy. Wszystkie te urządzenia w swej konstrukcji mogą mieć zamontowane filtry Hepa.

Zdaniem lekarzy dla alergika – bez względu na wiek – najbardziej odpowiedni jest elektroluks wodny, to jest taki, który zamiast tradycyjnego worka na śmieci zamontowany ma pojemnik z wodą do jakiego trafia pył. Takie urządzenie ma swoje plusy ale też wady. Zaletą na pewno jest możliwość równoczesnego nawilżenia powietrza (nawilżacze powietrza) w mieszkaniu uczuleniowca, co również pozytywnie wpłynie na jego kondycję zdrowotną, szczególnie we wnętrzach o suchym powietrzu, ogrzewanych zimą za pomocą grzejników. Wadą jest duży ciężar odkurzacza, spowodowany nieodzownością odpowiedniego zabezpieczenia napędu oraz układów elektrycznych przed zalaniem. Sprawdź sam: przeczytaj to (przeczytaj to).

kuchenka mikrofalowa

Autor: Candy Polska Sp. z o.o
Źródło: Candy Polska Sp. z o.o

Można by postawić pytanie, na czym polega korzyść z tychże filtrów. Spowodowane jest to na pewno ich wysoką skutecznością w oczyszczaniu powietrza. Dzięki swoje budowie potrafią one zatrzymać nawet bardzo malutkie cząstki zanieczyszczeń, jak na przykład grzyby a nawet drobnoustroje, dlatego szeroko stosowane bywają one nie tylko do produkcji przyrządów domowych, ale również do wytwórczości profesjonalnych urządzeń. Oczywiście w tym ostatnim wypadku filtry Hepa są większych rozmiarów.