W jaki sposób być eko?

Współcześnie, aby być eko, nie musimy zapisywać się do specjalnych zrzeszeń, chodzić na demonstracje bądź wyruszać do krajów proekologicznych.
Sam możesz zadbać o to, ażeby twój budynek, twoje środowisko i rodzina było przyjazne dla środowiska naturalnego.
Obecnie, żeby być eko, nie musimy zapisywać się do specjalnych zrzeszeń, chodzić na demonstracje czy wyruszać do krajów proekologicznych.
Sam zdołasz zadbać o to, aby twój dom, twe otoczenie i familia było przyjazne dla środowiska naturalnego.

W jaki sposób? Oto kilka prostych idei, jak ocalić nie tylko środowisko, ale i kilka złotych! Najlepsze w tych zasadach jest to, że może je zastosować każdy, bez względu na wiek, punkt zamieszkania czy wysokość zarobków. Rower w miejsce czterokołowca. To działa nie tylko na środowisko (albowiem nie wydzielasz szkodliwych spalin swym samochodem) lecz także na kondycję. Ekotorba za każdym razem pod ręką. Jeżeli eko torba, to składana i zawsze w torebce. Przyjaźń z secondhandem. Oj tak, dużo ciuchów, które dzisiaj posiadam w szafie miało już swoich posiadaczy.

Chcesz poszerzyć wiedzę z owego interesującego zagadnienia? Zatem świetnie trafiłeś. Po prostu kliknij to lampydodomu.pl i przenieś się do następnej witryny.

I co z tego? Nie dość, iż jestem szczęśliwą posiadaczką jedynego okazu to jeszcze płacę za nie grosze! Nieprzekonanym do sklepów z konfekcją używaną polecam wymianę ciuszkami ze znajomymi. Zorganizowanie takiej ciuchowej wymiany to nie jedynie bezmiar zabawy lecz również możliwość pozbycia się starych, za małych, niechcianych przez nas ciuszków, jakie niepotrzebnie leżą w szafie. Off. Wszystkie przyrządy, nawet komputer czy telewizor, wyłączamy z kontaktu, gdy nie ma cię w domu dłużej niż jedną dobę.

Umywalka blatowa

Autor: KOŁO
Źródło: KOŁO
balkon

Autor: Simon Turkas
Źródło: http://www.flickr.com
naklejki

Autor: Swadilfari
Źródło: http://www.flickr.com
Pojemniki na odpady segregowane. Mimo, iż nie przed wszystkimi apartamentowcami stoją zbiorniki na makulaturę czy plastykowe butelki, można samemu się pofatygować do skupu i sprzedać butelki.

Choć mało zarobimy, lecz to istotnie przysłuży się naszemu środowisku.

Jeżeli sądzisz, że rozważana tutaj kwestia jest interesująca, zobacz jeszcze więcej na portalu, który także proponuje podobne materiały.

Ekosprzątanie. W jaki sposób? Miast silnych chemicznie preparatów możesz używać artykułów naturalnych.