W jaki sposób dbać o swój czterokołowiec?

Podróż czystym samochodem to czysta przyjemność, nawet jeśli Twoje cztery kółka wyjeździły już swe lata a młodość mają za sobą.
Troska o samochód to nie jedynie mycie oraz sprzątanie – to także utrzymanie w porządku wszystkich części.
Podróż czystym autem to czysta radość, nawet jeśli Twe cztery kółka wyjeździły już swoje lata i młodość mają za sobą.
Troska o pojazd to nie tylko mycie oraz sprzątanie – to także utrzymanie w porządku wszelkich podzespołów.

meble kuchenne

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
W jaki sposób dbać o czterokołowiec, ażeby posłużyło jak najwięcej lat? Pomimo pozorów dbanie o czterokołowiec nie jest skomplikowane, zaś tropem będzie systematyczność. Każdy z kierowców powinien jeździć na przegląd raz na rok do mechanika.

Zaprezentowana porada okazała się dla Ciebie praktyczna? W takim razie sprawdź oprócz tego inne podobne posty i przeczytaj więcej wskazówek (https://www.archicom.pl/mieszkania-srodmiescie/).

Powinniśmy wówczas wykonać dokładny przegląd wszystkich najistotniejszych podzespołów – napędu, sprzęgła, układu hamulcowego a również amortyzatorów. Jest to istotne nie tylko dla utrzymania wozu w należytej kondycji, lecz także dla bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów. Ponadto często prędzej dostrzeżona niewielka wada da się naprawić mniejszym sumptem.

market

Autor: shho
Źródło: http://sxc.hu
O tym, iż gumy warto zmieniać 2 razy w roku – z letnich na zimowe jak też odwrotnie, nikogo nie musimy przekonywać. Jednak wielu kierowców zapomina, że jeżeli idzie o opony jednakowo istotne jest ciśnienie powietrza. Prawidłowe, zatem zgodne z zaordynowaniami fabrykanta, ciśnienie w oponach to gwarancja nie tylko bezpiecznej jazdy i lepszego przylegania opony, ale też mniejszego zużycia benzyny. Właściciel auta, który dba o własny wóz, regularnie sprawdza poziom płynów, uzupełnia je a także co jakiś czas wymienia te, które się wyeksploatowały.

Aby radować się dobrze utrzymanym a także zadbanym wozem nie wystarczy regularnie jeździć na myjnię, warto jeszcze odpowiednio chronić lakier. Zabezpieczenie lakieru przez użycie kosmetyków do samochodu Car Jar Ultimate pomaga chronić lakier przed szkodliwym oddziaływaniem warunków atmosferycznych.