W jaki sposób można ocalić zniszczone włosy?

Jest zbawieniem dla zniszczonych silnymi zabiegami włosów. Ocala rozdwojone końce jak też powoduje, że kędziorki bezzwłocznie stają się gładkie i lśniące.
Może być ratunkiem dla zniszczonych silnymi zabiegami włosów. Ocala rozdwojone końce a także sprawia, że włosy momentalnie stają się śliczne jak też połyskujące.

Laminowanie kędziorków nie bez powodu zwane jest czasami „ostatnią deską pomocy” dla kędziorków matowych. Tak jak w przypadku laminowania dokumentów, wykorzystywane w trakcie laminacji płyny tworzą na włosach trwałą powłokę – na tyle mocną, że rozchylone łuski włosów od razu zamykają się, natomiast kędziorki z miejsca wyglądają na mocniejsze. Po skończonej operacji są one miłe w dotyku.
Rdza
Kędziorki można laminować też domową, niedrogą metodą. Sposób taki rekomendowany bywa na urodowych blogach, lecz krytykują go balwierzy ze względu na możność uszkodzenia kędziorków. Wystarczy nieduża ilość żelatyny, miska z gorącą wodą, foliowy czepek i odżywka do włosów z dodatkiem olejków. Zabieg laminowania realizowany jest w wielu salonach fryzjerskich. Mogą z niego korzystać zarówno właścicielki prostych włosów, jak też kręconych, czupurnych. Nie ma przy tym znaczenia, czy będą to kędziorki naturalne, czy też koloryzowane. W trakcie tego zabiegu używane są środki obejmujące nierozpuszczalne w wodzie białka fibrylarne generowane przez keratynocyty, które wnikają w strukturę włosów oraz wypełniają ją, rekonstruując kędziorki od zewnątrz, a także specyfiki zamykające łuski włosów na całej ich rozciągłości. Rezultaty dobrze widać na kędziorkach kręconych, które tuż po pierwszym zabiegu stają się wyraźnie lśniące.

Zabieg ten w salonie fryzjerskim to koszt od plus minus 300 do 700 złotych. Zabieg taki trwa 45-60 minut. Realizuje go dzisiaj większa część salonów fryzjerskich.