W jaki sposób pielęgnować nawierzchnię wykonaną z drewna?

Dobrze ułożona i zadbana podłoga z drewna może nam posłużyć przez naprawdę długi czas. Kiedy już zdecydujemy się na wykończenie naszego domu podłogą z desek dębu, jesionu czy też innego, nieco bardziej egzotycznego drewna musimy mieć na uwadze to, w jaki sposób odpowiednio zatroszczyć się o pielęgnację i utrzymanie takiego parkietu.
Po pierwsze, musimy mieć pewność, że podłoga jest odpowiednio zainstalowana na podłożu, bez niepotrzebnych przerw w które mogłaby dostać się woda co może w ostatecznym rozrachunku uszkodzić parkiet.
Precyzyjnie zainstalowana jak i wypielęgnowana podłoga z drewna może nam służyć przez naprawdę długi czas. Gdy już zdecydujemy się na wykończenie mieszkania podłogą z desek dębu, jesionu czy też innego, bardziej egzotycznego drewna musimy wiedzieć jak profesjonalnie zatroszczyć się o pielęgnację i utrzymanie takiego parkietu.
Po pierwsze, powinniśmy mieć pewność, że podłoga jest prawidłowo ułożona, bez zbędnych szczelin w które mogłaby dostać się wilgoć i w konsekwencji uszkodzić parkiet.

Zasłony okienne

Autor: Thomas Kohler
Źródło: http://www.flickr.com

deska podłogowa

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tym musimy wiedzieć, że mając w mieszkaniu ogrzewanie podłogowe powinniśmy dobrać właściwy typ podłogi drewnianej. Lite drewno, ze względu na swoją grubość nie spełni swojej roli pełna oferta na . Pod ogrzewanie podłogowe dedykowana jest deska składająca się z trzech warstw, której grubość jest nie większa niż 14 milimetrów. Dodatkowo, zanim ułożymy drewno na podłożu musimy przeprowadzić tak zwane wygrzewanie podłogi w celu usunięcia wilgoci, jaka źle może wpłynąć na drewnianą podłogę.
W drugiej kolejności musimy dobrać właściwe środki do pielęgnacji konkretnego drewna. Przykładowo deska dębowa nie powinna być konserwowana czy też myta środkami, które dedykowane są do wszystkich typów podłoża (zobacz tutaj). Na dodatek deska podłogowa wymaga użycia specjalnej pasty od czasu do czasu.
Płyta sklejka
Sporym atutem podłóg z drewna jest na pewno fakt, iż możemy co parę bądź też paręnaście lat odnawiać ją dzięki procesowi cyklinowania. Po takim zabiegu nasza podłoga będzie odświeżona i będzie wyglądać jak nowa.

Nie będziemy musieli więc co parę lat rozważać wymiany desek na naszej podłodze.

Jeśli zainteresował Cię taki artykuł, zobacz inne informacje na ten temat. Najlepiej sprawdź sam szafy drewniane, znajdziesz tu analogiczne wiadomości.

Należy zwrócić się do doświadczonej firmy, która, fachowo zajmie się przeprowadzeniem cyklinowania.